Thermaltake, aktif hava soğutmalı bir oyuncu koltuğu yaptı

Thermaltake, aktif hava soğutmalı bir oyuncu koltuğu yaptı

Buna ne diyeceğimizi bilemedik.

Oyuncu ekipmanları aldı başını gidiyor. Oyuncu faresi, oyuncu klavyesi, oyuncu masası, oyuncu kulaklığı derken oyuncu koltukları da bir anda popüler olmaya başladı. Biz de bir oyuncuyuz ve bugüne kadar hiçbir oyuncu ekipmanı kullanmadık. En azından o pahalı olanları. Mesela kullandığım en pahalı oyuncu ekipmanı muhtemelen MSI bilgisayarımın yanında hediye gelen standart MSI faresidir muhtemelen. Her neyse, görülen o ki sadece ben bu oyuncu ekipmanlarını saçma buluyorum çünkü popülerliğe dayanılmış olacak ki  Thermaltake, aktif hava soğutmalı bir oyuncu koltuğu yaptı.

Thermaltake, aktif hava soğutmalı bir oyuncu koltuğu yaptı

Thermaltake tarafından gelen açıklamalara göre X Comfort Air isimli yeni oyuncu koltukları, dünyanın ilk aktif hava soğutmalı oyuncu koltuğu. Bu koltuk sayesinde, vücudunuzda oturmak için kullandığınız bölgeniz sürekli olarak soğuk veya ortalama bir sıcaklıkta kalıyor. Böylece ter yapmıyor. Yapılan açıklamalara göre bu koltuk sizin kalçanızı 75 bin saat boyunca soğuk tutabiliyor. PVC doku sayesinde kalçanızın altında dönen pervaneleri hissetmiyorsunuz ve kusursuz bir video oyunu deneyimi yaşıyorsunuz. Thermaltake tarafından geliştirilen bu X Comfort Air isimli yeni oyuncu koltuklarının fiyatı ise 500 dolar olarak görünüyor.

500 Dolar değerindeki bu X Comfort Air, 3 farklı hızda pervaneleri döndürebiliyor: 1,530rpm, 3,600rpm ve 5,100rpm. Siyah ve koyu kırmızı renkleri ile piyasaya sürülecek olan bu yeni oyuncu koltukları, doğal olarak sizden bir de elektrik isteyecek. Yani, koltuğunuzu fişe takmanız gerekecek. Bu da koltuk ile olan hareketinizi oldukça kısıtlayacaktır. Bu yüzden şimdiden sizlere bol şans diliyoruz. Ayrıca, bizim sitemimiz sadece “oyuncu ekipmanı” adı altında satılan ürünleredir. Eğer uzun süre PC başında oturuyorsanız, sağlık nedenlerinden ötürü bu tip bir koltuğu tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu oldukça normal bir şey.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın