Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 31.05.2020

Tüm dünyanın sevilen oyun serisi olan The Witcher serisi toplamda 50 milyon satışa ulaştı. İlk oyununu 2007 yılında oyuncularla buluşturan The Witcher, 2011 yılında serinin ikinci oyunu olan The Witcher 2: Assassins of Kings’i oyuncularla buluşturdu, 2015 yılında ise günümüze kadar gelen The Witcher 3: Wild Hunt’ı oyuncularla buluşturdular ve The Witcher serisinde en sevilen oyun The Witcher 3: Wild Hunt oldu. The Witcher 3 hilelerini merak ediyorsanız yazımıza bakabilirsiniz.

CD Projekt, CD Projekt RED, CDP.pl, Saber Interactive, Widescreen Games ve Can Explode gibi şirketler tarafından geliştirilen oyunun 50 milyon satışa ulaştığını The Witcher resmi Twitter hesabından duyurdular. Netflix’te The Witcher dizisinin de çıkmasıyla birlikte satışlarda ciddi olarak büyüme olduklarını da söylemişlerdi, sadece Amerika’da oyunun satışında %554 büyüme gerçekleşti diğer ülkeler için veriler yayınlanmadı.

The Witcher, CD Projekt RED tarafından geliştirilmiş ve Atari tarafından yayınlanmış bir aksiyon-rol yapma ve hack and slash oyunudur. Oyun, Leh yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı isimdeki roman serileri üzerine dayalıdır. The Witcher, ortaçağ fantezi dünyasında geçer ve Geralt adındaki sayılı kalan witcherdan birinin hikâyesini anlatır. Witcherlar, doğaüstü güçlere sahip, gezgin, kiralık canavar avcılarıdır. Oyunun hikâyesiyle gelen “ahlaki seçimler”, ilerideki sonuçları etkilediği ve akla kara ahlakının yokluğunu göstermektedir.

The Witcher Hikayesi

Oyun bize kendisi Witcher (genetik olarak geliştirilmiş ve özel yeteneklerle eğitilmiş insan) olan, Rivialı Geralt’ın hikâyesi anlatır. The Witcher, oyunun hikâyesine etki edecek üç farklı yol içerir. Bu yollar: Scoia’tael (Sincaplar olarak da bilinir) ile ittifak yapmak, Elfler ve diğer insan-olmayanlar grubu ile gerilla özgürlük savaşı, Yanan Gül Tarikatı (şövalyeleri Temerya şehrini korur) ile ittifak yapmak; ya da ‘Witcher tarafsızlığına’ bağlı kalarak hiçbiriyle anlaşmamak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.