Avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 07.02.2018

Focus Home Interactive ve Deck13 ekipleri oldukça sürpriz bir duyuru ile, PC ve konsollar için The Surge 2 oyununu duyurdu. 2019 senesinde çıkacağı söylenen The Surge 2, net olarak hangi platformlara çıkacak, bilemiyoruz. Çünkü duyuruda sadece PC ve konsollar dendi. Konsollardan kasıt PlayStation 4 ve Xbox One olacaktır muhtemelen ama belki başka bir sürpriz ile oyun, Nintendo Switch için de duyurulabilir.

The Surge 2 resmi olarak duyuruldu

Yapılan duyurunun devamına göre The Surge 2, ilk oyuna göre oldukça gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Bu oyunda, daha taktiksel ve daha kanlı bir dövüş sistemi göreceğiz. Ayrıca ekibin söylediğine göre oyunun dövüş sistemindeki nişan alma sistemi de ikinci oyunda oldukça detaylaşacak. Tabii oyunda yeni bölüm sonu canavarları, yeni düşman tipleri, yeni silahlar ve yeni yetenekler de karşımıza çıkacak.

The Surge 2, serinin ilk oyununun oyun motoru ile geliştirilecek ama oyun motoru, yenilenmiş ve iyileştirilmiş olacak. Yani görsel olarak da yenilik göreceğiz. Her ne kadar bu oyunun duyurusu, birçok oyuncuyu sevindirmiş olsa da, birçok oyuncu da üzüldü. Çünkü Focus Home Interactive ve Deck13 ekiplerinin bu oyunu duyurması, Lords of the Fallen 2 duyurularını da biraz geri plana atmış oldu. Bu oyunun 2019 senesinde piyasaya sürüleceğini tekrar hatırlatırsak, Lords of the Fallen 2 oyununun en erken 2020 senesinde karşımıza çıkabileceğini düşünüyoruz. Tabii ekip böyle bir oyun yapmaya karar verirse.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.