Mod yapımcısı, The Sims 4 uyuşturucu moduyla ayda 6000 Dolar kazanıyor

Mod yapımcısı, The Sims 4 uyuşturucu moduyla ayda 6000 Dolar kazanıyor

Hiç örnek davranışlar değil bunlar.

Neredeyse her şeyi yapabildiğiniz yaşam simülasyonu oyunu The Sims 4 için bir mod yapımcısı, yapılamayan bir aktivite keşfetti. Uyuşturucu bağımlılığıyla ilgili nesnelerin bulunduğunu fakat bir aktivitenin olmadığını gören mod yapımcısı, kolları sıvadı. Yaptığı çalışmalar için ayda 6000 dolar bağış alan mod yapımcısı, yaptıklarıyla yalnızca karakterlere uyuşturucu kullandırmakla sınırlı kalmadı. Filip isimli şahısın geliştirdiği mod sayesinde, uyuşturucu kullanımı ve satıcılığına bağlı pek çok aktivite The Sims 4 oyununa eklendi.

Mod yapımcısı, The Sims 4 uyuşturucu moduyla ayda 6000 Dolar kazanıyor.

Üretken bir kişi olduğunu söyleyen Filip’in aklında böyle bir proje bulunmuyordu. 2017 senesinin Mayıs ayında, eşi için aldığı The Sims 4 oyununda, sanal bir düzenleme yapmak isterken uyuşturucu maddelerle ilgili nesnelere rastladı. Bu nesneler oyunda vardı fakat kullanılabilir değillerdi. Aklında bir ışık parlayan Filip, fazla bir programlama bilgisi olmamasına rağmen, bu nesneleri karakterlere kullandırabileceği bir mod yapmak üzere işe başladı. Sonrasında işler mod yapımcısının, en başta hayalini kurduğunun çok ötesine gitti.

6 aydır uyuşturucu modu için çalışan Filip, oyunda alınıp satılabilen, aynı zamanda kullanılabilen dört farklı uyuşturucu çeşidini moda ekledi. Basemental ismini verdiği mod sayesinde uyuşturucu maddeleri pazarlayan bir karakter oluşturulabiliyor. Bu karakter elindeki uyuşturucuları diğer sanal karakterlere elden veya internet üzerinden pazarlayabiliyor. Uyuşturucu kullanan The Sims 4 karakterleri, doz ayarı yapabiliyor, bir süre sonra uyuşturucu bağımlısı olabiliyorlar. Ayrıca uyuşturucu kullanımından sonrasındaki tavırlarında değişiklikler gözleniyor.

Aslında grafik ve müzik üretmekten hoşlanan Filip, geliştirdiği mod için ayda 6000 Dolar bağış alıyor. Güzel bir örnek olmasa da oyuna çeşitlilik getirdiği, The Sims 4 oyununu, gerçek hayata bir adım daha yaklaştırdığı söylenebilir. Uyuşturucu moduyla ilgili bir hikaye videosunu haberimizin en alt kısmından izleyebilirsiniz. Bir uyuşturucu satıcısıyla, müşterisi arasında gelişen ilişkileri konu alan video sayesinde, uyuşturucu modunun oyuna neler kattığı daha net anlaşılacaktır.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın