Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 26.05.2020

Yaklaşan oyun The Last of Us Part 2 bazı Ortadoğu ülkelerinde yasaklanmış gibi görünüyor.

Reddit kullanıcıları, oyunun şu anda Birleşik Arap Emirlikleri veya Suudi Arabistan Playstation Mağazası sayfalarında ön sipariş için kullanılamadığını bildirdi. Buna karşılık şu anda Amerika Birleşik Devletleri veya İngiltere gibi yerlerden Playstation Mağazasına erişmek The Last of Us Part 2‘yi görüntüleyebilmenize olanak tanıyacaktır.

The Last of Us Part 2 PS’da Bulunmuyor

İlginç bir şekilde, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Playstation mağazasında oyunu aradığınızda sadece avatarı ve tema sonuçları çıkıyor. Oyunun kendisi mağazada bulunmuyor.

Ortadoğu’nun LGBT temalarına Batı topraklarından daha az toleransı olduğu biliniyor ve eşcinsel ilişkisine atıfta bulunan bir diyalog çizgisi nedeniyle bu yılki Pixar filmi gibi bazı çalışmalar yasaklandı. The Last of Us Part 2’nin kahramanı Ellie görünüşte satış bloğuna neden olmuş olabilir.

Cyberpunk 2077 Yasaklanmadı

The Last of Us Part 2’de ESRB tarafından çıplaklık ve cinsel içerik notuyla beraber derecelendirilmiştir. Bununla birlikte, Cyberpunk 2077‘nin hem Suudi Arabistan hem de Birleşik Arap Emirlikleri’nde hala ön sipariş için mevcut olduğu düşünüldüğünde, öneri kesinlikle Cyberpunk 2077’de bulunan bu unsurların sorun olmadığını gösteriyor.

The Last of Us Part 2’ye özel çıkacak olan Playstation 4 konsoluyla ilgili bilgileri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sitemizdeki en güncel haberlerden haberdar olabilmek için bildirimleri açmayı unutmayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.