The Crew 2 Ön İnceleme – Oynanış, grafikler ve çok daha fazlası

The Crew 2 Ön İnceleme – Oynanış, grafikler ve çok daha fazlası

Ubisoft'un yeni oyunu The Crew 2'yi sizler için inceliyoruz.

İstediğiniz her türlü arabayı sürebildiğiniz ve bununla sınırlı kalmayarak uçaklara, botlara dönüşebildiğiniz bir oyun düşünün. Bu söylediklerimizin hepsini bulunduran bir oyun var: The Crew 2. Yakın zaman içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan oyunu, nasıl bir oynanışa sahip olduğunu görebilmek amacıyla sizler için inceledik. Oyunu grafik, performans, oynanış ve ilerleyiş yönlerinden değerlendirerek bu değerlendirmeleri sizlere sunacağız. The Crew 2’nin Leadergamer, yani bizler, tarafından hazırlanan oynanış videosunu kısa bir süre içerisinde YouTube kanalımızda bulabileceksiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Crew 2

Ubisoft’un tanıtım videoları ve oynanış görüntüleri ile oyunculara sunduğu The Crew 2, gerçekten de geliştiricilerin bahsettiği kadar kapsamlı bir oyun. Oyunun tanıtım etkinliği sırasında oyunu oynama ve görüntü elde etme fırsatı bulduk. Deneyimlerimizden yola çıkarak şunu söyleyebiliriz ki, ilk The Crew oyunundan çok daha etkileyici bir yapım ile karşı karşıyayız. Gelişmiş araç kontrolleri, devasa denilebilecek harita ve geniş çerçeveli oynanış oyuna dair sayabileceğimiz özelliklerden birkaçı. Dilerseniz hemen aşağıdan incelememizi okumaya başlayabilir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

The Crew 2, oldukça yenilikçi ve akıcı bir oynanış sunuyor.

Oyun, sizlerle daha sonra röportajımızı paylaşacağımız Oyuncu Deneyimi Direktörü’nün açıklamalarına göre oldukça kapsamlı bir oynanışa sahip. Kapsam derken, oyun ile yapabileceklerimizin yanı sıra beklenmeyene bile ulaşabilmekten bahsediyoruz. Aslında bir yarış oyunu olan The Crew 2, sizlere sadece arabaları sunmuyor. Oyunu oynarken yalnızca bir tuşa basarak farklı araç türleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Üstelik geçiş yaptığınız sırada oyunda herhangi bir duraklama ve bekleme olmaması oynanışı dinamik hale getiriyor.

Off-road yarışları, sokak yarışları, uçak yarışları ve bot yarışları oyunun sunduğu yarış alternatifleri olarak görünüyor. The Crew 2’nin temel konsepti olan araç değişimleri, yarışların içerisine tam olarak oturuyor. Arkadaşınız ile yan yana araba yarışı yaptığınız sırada bir anda uçağa dönüşerek dağın üstünü hızlıca geçme imkanını elde etmek inanılmaz bir deneyim. Belirli durumlarda araçlar etrafa takılıyor olsa da, oyunun final sürümünde bu durumun çözüleceğini umuyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bir önceki oyundan çok daha büyük bir harita sunarak bütün Amerika Birleşik Devletleri’ni ayaklarınızın altına seren oyun, haritayı değerlendirmeyi başarmış. İstediğiniz herhangi bir araç ile haritada dolaştığınız sırada pek çok zıplama noktası veya aksiyon hareketi ile karşılaşıyorsunuz. Bunun yanı sıra oyunda bulunan belirli toplama sistemlerini gerçekleştirebilmek için de haritada dolaşmak gerekiyor. Açık dünyanın bir tür eleman olarak değerlendirilmesi, oyunun bunu oyuncuya çok daha rahat sunmasını sağlamış diyebiliriz.

Yenilikçi oynanış konusunda sizleri hayal kırıklığına uğratmayacak olan The Crew 2’nin sunduğu deneyim tam anlamıyla benzersiz. Bahsettiğimiz tüm bu özelliklerin bir araya gelerek oluşturduğu yarış oyunu, simülasyon deneyiminin dışına çıkarak farklı bir maceraya atılmanızı sağlıyor.

The Crew 2

Araç kontrolleri, yarışlar sırasında oyuncuları zora sokmuyor.

Bir yarış oyunun belki de en önemli özelliklerinden birisi olan araç kontrolleri, The Crew 2’de oldukça oyuncu dostu hissettiriyor. İlk The Crew oyununda belirli arazilerde ilerlerken araçların kontrol dışına çıkması bir hayli rahatsız edici olabiliyordu. Ubisoft, bu durumun varlığından haberdar olmuş olacak ki yeni oyunda böyle bir durum ile karşılaşmadık. En azından oyunu oynama imkanı bulduğumuz 4 saat boyunca herhangi bir kontrol hatasının oyunumuzu etkilemediğini söyleyebiliriz.

Off-road yarışlarının da bulunduğu oyunda, araç kontrollerinin verdiği hissiyat oldukça önemli bir hale geliyor. Çölün ortasında kayaların üstünde ilerlerken, arabanın bir anda kontrolden çıkıp tekrardan gücü size vermesi gerçek hayatla bağlantı kurabilmenizi sağlıyor. Araç kontrollerinin oyuncu deneyimini destekleyecek şekilde tasarlanmış olması, oyundan bıkmamanızı sağlayacak. Oyunu aralıksız 4 saat boyunca deneyimlememize rağmen, herhangi bir problemin varlığını gözlemlemedik.

Açık dünya yapısı sayesinde neredeyse sınırsız diyebileceğimiz yarış alanı alternatifi sunan The Crew 2, pistlere de yer veriyor. Eğer profesyonel yarışlara katılmak istiyorsanız bu şekilde araçları tercih edebiliyor ve gaza basabiliyorsunuz. Bunu neden belirtiyoruz, çünkü oyunun sunduğu çeşitlilik açısından oldukça önemli. Açık dünyanın varlığının çeşitlilik ile anlamlandırılması, yarış oyununun sahip olduğu her şeyin güçlü bir şekilde oyuncuya aktarılmasını sağlamış.

The Crew 2 ne zaman çıkacak?

Oyunun grafikleri de sunduğu oynanış kadar güçlü.

Grafik ve performans yönlerinden oldukça tatmin edici bir deneyim sunan The Crew 2, ön izleme sürümünde bile akıcılığını koruyor. Oyunun piyasaya çıkacağı sürümünün çok daha stabil çalışacağı göz önüne alındığında, herhangi bir performans sorununun yaşanmayacağını düşünüyoruz. Oyunu deneyimlediğimiz Xbox One X konsolu, The Crew 2’yi oldukça etkileyici grafiklerde çok yüksek performans ile çalıştırmayı başardı.

Grafiklerden söz açılmışken, gayet başarılı olduklarını belirtmeden geçmeyelim. Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük bir coğrafyanın tamamen modellenerek oyuna eklenmesi oldukça uzun ve zahmetli bir süreç olsa gerek. Geliştiriciler, tüm bu süreci başarıyla tamamlayarak bakmaya doyamadığınız bir açık dünya yaratmayı başarmışlar. Microsoft’un Forza Horizon 3 oyunu ile rahatlıkla kıyaslanabilecek olan açık dünya, bu konuda özellikle PlayStation kullanıcılarının açlığını giderecektir.

The Crew 2

The Crew 2, piyasaya sunulduğunda pek çok yarış oyunu hayranını etkileyecektir.

Ivory Tower tarafından geliştirilen The Crew 2, yarış oyunu tanımlamasına yeni bir bakış açısı getirecek gibi duruyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin her bir noktasını yarış pisti olarak kabul ettiğiniz oyun, çeşitliliği ile öne çıkıyor. Motor sporlarının neredeyse her bir dalını deneyimleyebilmek, bir an bot bir an ise uçak olabilmek her oyunda bulabildiğiniz imkanlar değil. Oyunun işte bu özellikleri ile öne çıkması ve sektörde öncü bir isim haline gelmesi işten bile değil.

Xbox One X konsolu üzerinde oynadığımız test sürümü birkaç takılma yaşanmasına sebep olmuş olsa da daha fazlasına yol açmadı. Test sürümünün dahi stabil olması, The Crew 2 çıkış sürümünün PC oyuncularını mutlu edeceğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Neredeyse hiçbir eksi noktası olmadığını iddia edebileceğimiz oyun hakkında son bir şey belirtmek istiyoruz. Ubisoft, The Crew 2 ile bir de kapsamlı bir senaryo modu sunmuş olsaydı, oyun pek çok oyuncu için lider konumuna gelebilirdi.

The Crew 2, 29 Haziran 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya çıkacak. Oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, burayı takip etmeyi unutmayın.


The Crew 2  Satın al
The Crew 2 inceleme    Haber  |  İnceleme  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.