Test: Logitech G810 Orion Spectrum RGB aydınlatmalı mekanik klavye

Test: Logitech G810 Orion Spectrum RGB aydınlatmalı mekanik klavye

Test konuğumuz Logitech G810 Orion Spectrum,Logitech’in mekanik klavye pazarında G410 ve G910 ile beraber RGB LED aydınlatmalı modelleri olarak yer alıyor.

Oyuncu donanımlarında başı çeken çevre birimlerinden biri olan mekanik klavyelerde son dönemde RGB LED aydınlatmalı modeller giderek popülerleşiyor. Test konuğumuz Logitech G810 Orion Spectrum da Logitech’in mekanik klavye pazarında G410 ve G910 ile beraber RGB LED aydınlatmalı modelleri olarak yer alıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

(RGB)-G810 Raylan_SideProfile

Logitech’in kendi üretimi Romer-G switchlerine sahip olan G810, G910’dan özellik olarak biraz daha kırpılmış olarak dikkati çekiyor. Logitech ve Japon switch üreticisi Omron’un ortak çalışmasının meyvesi olan Romer-G switchleri oldukça hızlı ve oyun odaklı olarak üretiliyor. 1,5mm’de 45g’lık kuvvet ile etkin hale gelen Romer-G switchlerine sahip tuşların içerisinde tam ortada RGB LED aydınlatmalar yer alıyor.

Cherry MX Red ve Brown arasında bir hisse sahip olan Romer-G, ses konusunda da çok sesli çalışıyor denemez. Sağ üstte yer alan multimedya kontrollerine ek olarak bir ses ayar tekerleği konularak, hızlıca ses arttırıp azaltmanız gereken durumlarda hızlı bir kullanım sağlanmış. Tekerleğin sol tarafında ise aydınlatma açıp kapatma tuşu ve oyun esnasında yanlışlıkla Windows tuşuna basmanızı engelleyen “Oyun Modu”nu devreye alan bir tuş yer alıyor.

(RGB)-G810 Raylan Beauty RGB

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tam boyutlu bir klavye için oldukça kompakt boyutlara sahip olan G810 Orion Spectrum, 443,5 mm x 153 mm x 34,3 mm boyutlarında. Arkada ise iki kademeli bir yükseklik ayarı konumlandırılmış. Bilgisayara ilk bağladığınızda gökkuşağı şeklinde kayarak değişen renklerle sizi karşılayan G810’un RGB LED’leri oldukça güçlü bir şekilde tuşları aydınlatıyor. Aydınlatma konusunda tek eksisi, aydınlatma seviyesinin ayarlanamıyor oluşu. Klavyede yer alan düğme ile sadece aydınlatmayı açıp kapatabiliyorsunuz.

Logitech Gaming Software ile çeşitli aydınlatma efektlerinden dilediğinizi seçebilirken, ayarlayacağınız profillerle, farklı oyunlarda F tuşlarına farklı komutlar atayabiliyorsunuz. Temel anlamda başarılı bir performans çizen Logitech G810 RGB mekanik klavye, Türkiye’de Tom Clancy’s: Division ile bundle şeklinde 550 TL’ye satılıyor. Division almak isteyenler için oyunun fiyatını düştüğümüzde 400 TL civarına gelen klavyenin fiyatının diğer rakiplerine baktığımızda uygun bir seviyede tutulduğunu görüyoruz.

(RGB)-Raylan _TopDown_LightBleed

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.