Telltale Games, yeni oyunları için yeni oynanış mekanikleri geliştiriyor

Telltale Games, yeni oyunları için yeni oynanış mekanikleri geliştiriyor

Yeni CEO, yeni işlerin peşinde.

2018 senesi içerisinde Batman: The Enemy Within oyununun final bölümü, The Wolf Among Us: Season 2 ve The Walking Dead: The Final Season ile karşımıza çıkacak olan Telltale Games, bu oyunlarından sonraki oyunları için yepyeni oyun mekanikleri düşünüyor olabilir. Nereden mi biliyoruz? Tabii ki geliştirici ekibin yeni iş ilanından. Bu iş ilanına göre Telltale Games, oynanış tasarımcısı arıyor ve bu tasarımcının, yepyeni oyun mekanikleri üzerinde çalışacağı iş ilanında belirtiliyor. Ayrıca bu mekaniklerin, ekibin 2019 senesinde çıkacak olan yeni oyunlarında kullanılacağı belirtiliyor.

Telltale Games

Bahsettiğimiz iş ilanında, bahsettiğimiz oynanış tasarımcısının Unity ile çalışacağı; yeni teknolojiler ile, yeni oynanış mekanikleri geliştireceği belirtilmekte. Bu çalışanın sorumlulukları altında, oynanış temelli mekanikler geliştirmek, oyuncunun deneyimini bu mekanikler ile öne taşımak, mini oyunlar oluşturmak, envanter sistemi yapmak ve RYO mekanikleri geliştirmek bulunuyor. Hatırlayacağınız üzere Telltale Games ekibinin CEO pozisyonunda geçtiğimiz aylarda bir değişiklik yaşanmıştı ve yeni CEO, şirketin oyun geliştirme mantığının tamamen değişeceğini belirtmişti.

Şirketin yeni patronu, bu dediğini herkese gösterebilmek adına, yeni oyunlarının kaliteli olabilmesi adına şirketi küçültmüştü. Çünkü ekip, çalışanlarla değil, oyunlarla uğraşmak istemişti. Bu CEO, 2019 senesinde hem lisanslı oyunlar ile, hem de yeni orijinal oyunlar ile oyuncuların karşısına çıkacaklarını belirtmişti. Ayrıca 2019 senesinden itibaren çıkacak olan Telltale Games oyunlarının, yeni mekanikler içereceğini de söylemişti bu CEO. Bu yüzden, bu yeni iş ilanının da bahsettiğimiz bu durum ile alakalı olduğunu düşünüyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın