Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 30.08.2019

The Wolf Among Us ve Tales From the Borderlands gibi oyunların geliştiricisi Telltale Games, uzun bir süre önce kapanmıştı. Stüdyo, yatırımcıların ortak çabaları ve LCG Entertainment’ın bazı isim ve lisans haklarını alması sayesinde hayata geri dönüyor. Şimdiye kadar yapılan açıklamalarda şirketin önümüzdeki dönemde nasıl bir politika izleyeceği ve ne tür oyunlar sunacağına yer verildi.

Telltale Games

LCG Entertainment markası altında bir şirket olarak çalışacak olan Telltale Games, şimdilik düşük bir profil çizecek. Polygon tarafından yapılan habere göre, marka artık Jamie Ottilie ve Brian Waddle tarafından yönetilecek. Şimdilik Batman, The Wolf Among Us ve Puzzle Agent gibi Telltale oyunlarının lisansı alınmış olsa da listenin genişlemesi bekleniyor. Genişleyen oyun arşivi, Telltale Games’in bu yılın başında dijital mağazalardan kaldırılan oyunlarının dönüşü anlamına da gelebilir.

Yapılan açıklamaya göre, Telltale Games önümüzdeki ilk altı ay boyunca küçük kalmayı planlıyor. İşten ayrılmak zorunda kalan eski çalışanların büyük bir kısmının da işe tekrar alınmak üzere değerlendirildiği belirtiliyor. Polygon tarafından yapılan habere göre, eski yöneticilerden bazıları “bağımsız” olarak yeniden işe alınmış bile. Bu yöneticilerin şirket genişledikçe tam zamanlı şekilde görevlerine devam etmeleri bekleniyor.

Telltale Games için güzel günler yolda gibi görünüyor.

Yeni stüdyonun yöneticilerinden Jamie Ottilie tarafından yapılan açıklamaya göre, sektördeki hikaye bazlı oyunlara olan ihtiyacı karşılamak için bir stüdyo gerekiyor. Geliştiriciler, işte bu stüdyonun tam olarak da Telltale olduğunu düşünüyor. Stüdyo, dağıtımcı Athlon Games tarafından da fiziksel satış konularında desteklenecek ve dağıtım yükümlülüğünü devredecek. Yenilenen stüdyonun çalışmaya bir an önce başlaması bekleniyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.