Tekken 7 – Oyun modları hakkında her şey

Tekken 7 – Oyun modları hakkında her şey

Oyunda bilmediğiniz hiçbir mod kalmasın.

Tekken 7, oldukça başarılı bir dövüş oyunu ve içerisinde oldukça farklı oyun modları da bulunuyor. Bu rehber tipindeki yazımız ile de, oyun içerisinde olan oyun modlarını sizlere tanıtacağız. Böylece, oynayacağınız oyun modunun en olduğunu, sonucunda size ne vereceğini daha rahat bir şekilde anlayabileceksiniz. Dilerseniz çok fazla vakit kaybetmeden, oyun modlarına yavaş yavaş değinmeye başlayalım. Gidecek bayağı bir yolumuz var çünkü.

Tekken 7

Tekken 7 Oyun Modları

Oyunun senaryosu, kendisi kadar ilgi çekici. Tabii ki oyun dünyasında çığır açacak bir senaryoya sahip değil oyun. Tekken 7, “Aşk, İntikam, Gurur. Herkesin savaşmak için bir sebebi vardır. Bizi tanımlayan, bizi insan yapan şey, güçlerimiz ve zayıflıklarımızın ötesinde, değerlerimizdir. Yanlış yola girebiliriz ama yanlış saik yoktur.” diyerek başlıyor oyuna. Tabii, oyunda çok çılgın bir şey yok desek de, koskoca bir hikayenin, bu oyun ile biteceğini de tekrar hatırlatalım sizlere. Mishima Ailesi ile alakalı her şey, her savaşı, her küçük detayı görüyoruz oyunun senaryosunda.

Senaryo modunu oynarken keyif alabilmek için, oyunu da oynamayı öğrenmemiz gerekiyor, değil mi? Tekken serisinde genelde bir oyundan, diğer oyuna çok büyük kontrol farklılıkları bulunuyor. Fakat bu durum, Tekken 7 ile öyle değil. Eğer Tekken serisi ile yakın bir oyuncuysanız, kontrolleri çok kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz çünkü sadece 1-2 adet önemli değişiklik bulunuyor. Aynı şekilde, eğer ilk defa bu seriden bir oyun oynayacaksanız da, kontrolleri kolay öğreneceksiniz ama ustalaşmanız biraz zaman alacak.

Tüm bunların haricinde, Tekken 7 karşımıza birkaç farklı oyun modu ile çıkıyor. Bu oyun modlarından ilki, daha önce de bahsettiğimiz senaryo modu. Bunun haricinde bir de çevrim dışı ve çevrim içi oyun modları var. Tahmin edebileceğiniz gibi, çevrim içi modda gerçek oyunculara karşı dövüşüyoruz. Çevrim dışı modda ise gerçek oyuncuların yerini, yapay zekalar alıyor. Bu 3 ana oyun modu altında, Treasure Battle oyun modu bulunuyor. Bu oyun modu ile karakterlerimiz için özelleştirme eşyaları alabiliyoruz. Yani evet, oyunda oldukça güzel bir karakter özelleştirme sistemi bulunuyor. Tabii bunlar, mikro ödemelerin de kapısını açıyor. Söyleyelim şimdiden.

Tekken 7, çoklu oyuncu modu ile ise de oyunculara sınırsız bir deneyim sunuyor. Çünkü oyunun çoklu oyuncu modunda turnuvalar ve rekabetçi oyun bulunuyor. Bu turnuvalar için öncelikle belli bir sayıda oyuncu toplanıyor ve sırası gelen oyuncu, turnuvadaki maçını oynuyor. Fakat sıranız gelene kadar, boş bir şekilde beklemeniz gerekiyor. Tabii turnuvalarda başka bir şey yapılmayacağı için, buna kötü bir şey diyemeyiz. Rekabetçi oyun modu ise ciddi oyuncuların bulunduğu bir mod. Bu modda, eğer dilerseniz karşınızda hangi rakibin olacağını seçebiliyorsunuz. Açıkçası, bu özellik bayağı kötüye kullanılabilecek kapasiteye sahip.

İçeriğimizi hazırlamamız için bizlere sponsor olan Aral’dan oyunu satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Tekken 7 karakter rehberleri, ipuçları, kolay para kazanma ve daha fazlası için tıklayınız. 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın