Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 08.08.2021

Take Two, bilindiği üzere Amerika merkezli çok büyük bir oyun şirketi ve dağıtıcısı. Şirket, 2K ve Rockstar Games gibi bilinen oyun firmalarını bünyesinde bulunduruyor. Bilinen en büyük oyunları ise Bioshock, Mafia ve tabii ki GTA serisi. Asıl konumuz ise Take Two şirketinin önceden yapmış olduğu 3 yeni oyunun remaster sürümü üzerinde çalıştığı. Evet aklınıza o oyunlar gelebilir, haklısınız. Detaylar haberimizde.

Tüm GTA serisi 350 milyon sattı.

Herkes yeni GTA oyununu bekliyor. Biz de bekliyoruz ki bu çok doğal. Ancak çoğu kişinin de tahminine göre yeni GTA oyunu uzun bir süre daha karşımıza çıkmayacak. 3 yıl önce çıkmış olan RDR 2 sonrası herkes mantık olarak yeni bir GTA oyunun gelmesi gerektiğini düşünüyor ancak GTA 5 Online ve RDR2 Online şuan Rockstar’a o kadar para kazandırıyor ki, yeni oyunu yapmaları için şu anlık bir sebep yok. Yapıyor da olabilirler bilemeyiz. Belki de önceki oyunları yeniden yapıp yayınlarlar bunu da bilemeyiz. Şimdiki haberimiz de burada devreye giriyor. Take Two önceden yapılmış olan 3 oyunun remaster sürümünün yapıldığını açıkladı.

“Remastered oyunları çok başarılı olduğunu düşünüyorum.”

Mafia: Trilogy, yeniden düzenleme ve yeniden yapım koleksiyonu, Mayıs 2020’de piyasaya sürülmüştü ve Rockstar şu anda Grand Theft Auto V’nin yeniden düzenlenmiş bir sürümünü 2021 takviminin ikinci yarısında PS5’e ve Xbox Series X/S’e getirmeye hazırlanıyor. Bu konu ile alakalı olarak Morgan Stanley Teknoloji Medya ve Telekom Konferansı sırasında konuşan Zelnick’e, yeniden yapımların potansiyel olarak şirketin ileriye dönük stratejisinin daha büyük bir parçası haline gelmesi hakkında ne hissettiği soruldu. Cevap olarak ise özet olarak “Stratejinin daha büyük bir parçası olacağından emin değilim,” diye yanıtladı. “Yeniden düzenleme her zaman stratejinin bir parçası olmuştur.” şeklinde cevapladı. Ek olarak “Bu yüzden teknolojiyi geliştiriyoruz, görselleri yükseltiyoruz ve performans iyileştirmeleri yapıyoruz. İşte bu yüzden, yeniden düzenlenmiş oyunlarımızın tipik olarak çok başarılı olduğunu düşünüyorum.”

En önemli olay ise bir analistin sorduğu soru ile geldi. GTA 5 oyuncularının önemli bir bölümünün serideki daha önce çıkmış olan oyunların hiç oynanmamış olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Grand Theft Auto oyunlarının popülaritesi göz önüne alındığında, Take Two’nun daha fazla remastered oyunlara olan bakış açısını sordu. Soruya gelen cevap bir hayli heyecan verici, “Bunu bir sorudan çok bir açıklama olarak bırakmaya niyetliyim ve yayın planımızın sıradaki güncellememizin Rockstar Games tarafından geleceğini söylemek istiyorum.” şeklinde cevap verildi.

Yakın bir zamanda bu haberlerin detaylarını görebiliriz. Umarım biz dahil tüm oyuncuların istediği olur. GTA 3 Remastered’in hepimizi mutlu edeceğini biliyoruz !

 

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.