Summer Games Done Quick’te 1 milyon dolar toplandı!

Summer Games Done Quick’te 1 milyon dolar toplandı!

Summer Games Done Quick bu sene biraz sakin.

Summer Games Done Quick’in ne olduğundan ve yılda iki kez yapılan Games Done Quick etkinlikleri dahilinde olduğundan daha önce bahsetmiştik. Önceki yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Şimdi, Summer Games Games Done Quick 2016 öncekilere göre nasıl geçmiş, ona bir bakalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

sgdq

Geçen hafta başlayan Summer Games Done Quick 2016 etkinliğinin bitmesine saatler kala 1 milyon dolar sınırını geçti. Göze büyük bir para gibi görünse de Games Done Quick etkinlikleri için normal büyüklükte bir para diyebiliriz. Çünkü ilk olarak Classic Games Done Quick adıyla 2010’da başlayan etkinlikler, 2014 yılında ilk kez 1 milyon dolar barajını geçti. O zamandan beri de Summer Games Done Quick 2014 yılı haricinde 1 milyon dolardan daha az para toplayan bir etkinlik yok. En çok para toplanan etkinlik ise 1,576,085 dolar ile Awesome Games Done Quick 2015.

Games Done Quick etkinlikleri, Speed Demos Archive internet sitesinin yapmış olduğu etkinlikler. Bu site, dünya çapında speed run oyuncularının buluştuğu bir ortam olarak hayatına başlamış. Sitede, bir çok oyunun speed run dünya rekoru videoları, speed run yapmak isteyen oyuncular için taktikler ve tartışma platformu gibi içerikler bulmak mümkün. Ayrıca daha önce yapılan etkinlikleri bölümler halinde Games Done Quick’in YouTube sayfasından izleyebilirsiniz.

Speed Demos Archive’a duyarlılıkları ve bize böyle güzel bir etkinlik sundukları için teşekkür ederiz. Sizce bu etkinliklerin Türkçe versiyonları yapılsa nasıl tepki alır? Ya da, eğer Türkçe versiyonları yapılsa siz de izler veya bağışta bulunur musunuz?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.