Strateji İle Tarihe Adınızı Yazdırın! – Bölüm 1

Strateji İle Tarihe Adınızı Yazdırın! – Bölüm 1

Savaşın ilk kaybı gerçekliktir!

Oyun dünyası! Modern yüzyılın, en eğlenceli, en sportif, en kanlı, en korkunç, en zevkli kısmı. Biz oyun severler için de her yeni bir oyun ayrı bir maceraya yelken açmamızı sağlıyor. Bu dünya da çok çeşitli alanlara sahip olmasına rağmen, oyun dünyasından sizlere çok sevdiğim strateji dalındaki oyunlar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Strateji, hayatın içinden bir kesit olsa da, her yiğidin harcı değildir. Strateji pratik zeka, analitik düşünce, risk almaya yatkınlık gibi ilkeleri gerektirir ve çoğu zaman bu ilkelerin tarih sayfalarında uygulandığını görmekteyiz. Büyük İskender, Jul Sezar, Selahaddin Eyyubi, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Napolyon, Arthur Wesley, Otto Von Bismarck, General Mac Arthur, Erwin Rommel bu ilkeleri uygulayabilen tarih sahnesinde rastlayabileceğimiz büyük stratejistlerdendir ve bunların içinde biri vardır ki o da; bizler için apayrı bir yeri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür!

Bu büyük adamların yaptıkları dünya üzerindeki olaylar silsilesini derinden etkilemiş, tarihin döngüsünü değiştirmiştir. Peki işler oyun dünyasında nasıl ve bizler bu dünyanın tarihini değiştirebilecek miyiz? Bu yazımızda, sizlerle “Ruse” strateji oyununu detaylı bir şekilde tartışacak ve oyunun tarihini baştan yazacağız. Bu haftaki yazımız arasında, basit bilgiler ve kendimizi savaşa nasıl hazırlayacağımız konusunda olacak.

R.U.S.E oyunu, gerçek zamanlı strateji oyunudur ve teması 2. Dünya Savaşı üzerine kurulmuştur. İlk olarak, temel öğretileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Oyun bu tema üzerine kurulduğundan, seçebileceğimiz devletler sınırlı. Bunlar; Almanya, Birleşik Krallık, Sovyet Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Fransa’dır. Oyunda 2.Dünya Savaşı 3 döneme ayrılmış durumda: 1939, 1942 ve 1945. Her döneme ait silah, tank ve teknoloji oyunda mevcut. Şimdi savaşın ilk adımını atabiliriz. Hadi başlayalım!

http://avaxhome.ws/blogs/igor_lv

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.