Avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 08.06.2017

Mount & Blade II: Bannerlord, sadece birkaç gün sonra, E3 2017 sırasında oynanabilir olacak. Bu etkinlik sırasında bir de Mount & Blade II: Bannerlord için çıkış tarihinin açıklanmasını bekliyoruz. Çünkü oyunu bizler çok büyük bir merakla bekliyoruz. Sadece bizler değil, birçok Türk oyuncu merakla bekliyor çünkü Mount & Blade II: Bannerlord, bir Türk oyunu. TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan bu oyun, Steam üzerinden çıkışını yaptığı zaman, eminiz ki birçok oyuncu tarafından desteklenecektir. Belki de çok büyük satış rakamlarına ulaşacaktır bu oyun. Peki, Mount & Blade II: Bannerlord bir yana, daha önce çıkışını Steam üzerinden gerçekleştirmiş olan Türk oyunlarında durum nasıl? O oyunlar ne kadar indirilmiş olabilir? Bu sorunun cevabını, Sinan Akkol ile sizlere veriyoruz. İşte Steam üzerinden en çok indirilen Türk oyunları!

Sinan Akkol, 8 Haziran 2017 tarihinde, yani bugün, kendi YouTube kanalından yepyeni bir video yayımladı. Yayımlanan bu videoda da kendisi Steam üzerinden en çok indirilen Türk oyunları listesi oluşturdu. Bizler de bu içeriğimizde, hem o videoya, hem de o listeye yer vereceğiz. Dilerseniz bir an önce başlayalım. Öncelikle yayımlanan videoya bir göz atalım. Ardından da yazılı bir şekilde, Steam üzerinden en çok indirilen Türk oyunlarına yer veririz.

Daha çok SteamSpy verilerine dayanarak oluşturulan bu listenin 10. sırasında Culpa Innata bulunuyor. Bu oyun, Momentum Studios tarafından geliştirilmişti ve platform üzerindeki indirilme rakamı ise 26 bin 500 olarak görünüyor. Listenin 9. sırasında ise Rakarnov Studios tarafından geliştirilmiş olan Warbit bulunuyor. Bu oyunun indirilme sayısı ise 27 bin 700. Listedeki bir sonraki oyunumuz ise, Yunus Ayyildiz ve Sho Ohhira tarafından geliştirilmiş olan, bir bulmaca oyunu, Hocus. Bu oyunun indirilme rakamı ise 32 bin 200. Hiç de kötü sayılmaz bu rakam.

Steam üzerinden en çok indirilen Türk oyunları listemizdeki 7. oyun ise Darkness Within 1: In Pursuit of Loath Nolder. Bu oyun, Zoetrope Interactive tarafından geliştirilmişti ve Iceberg Interactive tarafından dağıtılmıştı. Oyunun Steam üzerindeki indirme sayısı ise 33 bin 400. Listemizdeki en çok indirilen 6. oyun ise Proximity Games tarafından geliştirilmiş olan Bizarre Earthquake. Tuhaf Deprem olarak da bilinen bu oyun, 51 bin kez indirilmişti.

Listemizin devamında, 5. sırasında ise Darkness Within 1: In Pursuit of Loath Nolder oyununun devam oyunu bulunuyor: Darkness Within 2: The Dark Lineage. Bu oyun, SteamSpy verilerine göre 65 bin 100 kez indirildi. Steam üzerinden en çok indirilen Türk oyunları listemizin sonuna doğru yaklaşırken, 4. sırada Horror Hospital bulunuyor. Bu oyun, oldukça kötü inceleme puanlarına sahip ama oyun 2 TL olunca, birçok insan ilgi göstermiş gibi görünüyor. Çünkü KNP Music and Game Studio tarafından geliştirilen bu oyunun indirilme sayısı, 98 bin.

Steam üzerinden en çok indirilen Türk oyunları

Listemizde artık son 3 oyun. Sizlere şimdi sunacağımız oyun ise ücretsiz bir yapıt olan Palyaço Evi. Aslan Game Studio tarafından geliştirilmiş ve dağıtılmış olan bu oyun, Valve'in popüler platformu üzerinden tam 232 bin kez indirildi. Zula ise listemizin ikinci sırasındaki oyun. Zula, listemizdeki diğer oyunlara göre oldukça farklı çünkü bu oyun, hem FPS tipinde, hem de ücretsiz. Yani tam Türk oyuncularına hitap ediyor. Durum böyle olunca da, oyunun indirilme sayısı 419 bin.

Geldik, listemizin liderine. Zaten bu lideri eminiz ki herkes tahmin etmiştir. Haberimizin en başında da zaten Mount & Blade II: Bannerlord oyunundan bahsederek, bunun ipucunu vermiştik sizlere. Evet, Steam üzerinden en çok indirilen Türk oyunları listemizin lideri, Mount & Blade oyunları. Mount & Blade, Mount & Blade: Warband, Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars, Mount & Blade: Warband - Viking Conquest Reforged Edition ve Mount & Blade: With Fire & Sword, listemizin birincilik tahtına otuyor. Hem de tam 5 milyon 225 binlik bir indirilme sayısı ile.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Need for Speed Payback çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve dahası isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.