Steam TL fiyatları güncellemesi hakkında açıklama yapıldı

Steam TL fiyatları güncellemesi hakkında açıklama yapıldı

Gabe Newell adamdır.

Günümüzde artan euro ve dolar fiyatlarından dolayı, biz oyuncuların en büyük endişesi oyun fiyatlarının artıp artmayacağıydı. Birçok yerde artışlar görmeye başlamıştık çünkü. Fakat Steam ekibi tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte, Steam TL fiyatları güncellemesi hakkındaki soru işaretlerine bir nokta koyuldu. Açıklama, Steam TL fiyatları konusunda bir değişiklik olmayacağı yönünde oldu. Steam denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Gabe Newell’ın bizleri bu şekilde destekliyor olması da, bizleri Steam platformuna daha fazla bağlamayı başardı.

Steam TL fiyatları güncellemesi yapılmayacak

Steam TL fiyatları konusunda, “Yakın zamanda Türk Lirası, diğer para birimleri karşısında önemli bir değer kaybı yaşadı. Oyununuzu Steam üzerinden Türkiye’de satıyorsanız endişelenmenize gerek yok! Steam’in arka uç uygulamalarını, para birimi risklerini en aza indirgeyecek şekilde tasarladık. Türkiye’den diğer ülkelere hediye olarak gönderilecek paketler, yalnızca hediyeyi alacak kişinin kullandığı fiyat, Türkiye fiyatından %115 veya daha az ise gönderilebilir. Bu hediye gönderme sistemleri yerel fiyatlandırmanın geçerli olduğu paketlerde, düşük ücretli bölgelerden yüksek ücretli bölgelere toplu gönderim yapılmasını caydırmaktadır.” şeklinde başlayan açıklamalar yapıldı.

Ardından ise, “Şu anda oyunları Türkiye için tekrar fiyatlandırmayı önermiyoruz çünkü mevcut kur dalgalanmaları, müşterilerin satın alım gücündeki değişikliği göstermiyor. Ancak oyun içi satın alımlar, özellikle de Steam Topluluk Pazarı’nda veya oyunda satılabilen ya da takaslanabilir ögeler veya oyun içi paralar, gerçek dünyada belirli bir ülkenin para biriminde düşüş yaşandığı zaman ücretlendirmede ilgili ayarlamalar yapılmadığında oyun içi ekonomi varlıklarınızın ani değer kaybı yaşaması riskini ortaya çıkarıyor.” diyerek açıklamalarına devam ettiler.

Böyle bir açıklamanın yapılması, biz Türk oyuncu kitlesinin gönlündeki o ağır yaraya büyük bir merhem oldu. Açıkçası, gelecek günlerde karşılaşacağımız fiyat etiketleri konusunda bizler de fazlasıyla endişeliydik. Sonuçta, 500 TL’ye oyun mu olur yahu? Neyse ki, Gabe Newell bizlere böylesine bir kıyak geçerek, biz Türk oyuncularını büyük bir dertten kurtarmış bulunuyor. Yani, hala Metro Exodus’u 89 TL gibi bir fiyata satın alabiliyoruz. Hayat bize güzel desek yeridir. Umarız ki, Steam platformu üzerinde gördüğümüz Steam TL fiyatları desteği diğer platformlarda da görebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.