Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 31.08.2021

Bathesda’nın Microsoft tarafından satın alındığını biliyoruz. Bu durum Starfield geliştirilirken bir anda ortaya çıkmıştı. Tabii bu durumu bilmeyen oyuncular, Starfield’ın hem PS5 hem de Xbox tarafına çıkacağını düşünüyordu. Doğal olarak Bethesda’nın yeni sahibi Xbox olunca bu durum değişti. Geçtiğimiz günlerde Gamescom sırasında yaşanan konuşmalar sonrası bazı kişiler Starfield’ın hala PS5’e geleceğini düşünmeye başladı. Bunun sonucunda Bethesda’nın küresel pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Pete Hines ve Xbox’ın oyun pazarlamasından sorumlu genel müdürü Aaron Greenberg, spekülasyonları bastırmak için Twitter üzerinden bu durumu doğruladı.

“Starfield, PC ve Xbox’a özel olacak.”

Hines, yayında Microsoft’un Bethesda’yı satın almasının, gelecekte bir PlayStation sisteminde asla başka bir Bethesda oyunu olmayacağı anlamına gelmediğini belirtti. “Elbette oynayamayacağınız şeyler olacak. Lakin bu durum sonsuza kadar PS5 üzerinde bir Bethesda oyunu oynamayacağınız anlamına gelmiyor.” Ek olarak Starfield hakkında konuştu. “Xbox ve PC’ye özel olacak şekilde duyurduk. Sony tarafı bunun yanında artık Bethesda oyunu oynayamayacaksınız diye bir açıklama yaptı mı bilmiyorum. Ne olursa olsun, bunun cevabını ben de bilmiyorum.”

Bunun ardından Twitter’da bir kişi Starfield gibi oyunların gelecekte PS5’e gelme olasılığı için hala şansları olduğu şeklinde bir yazı paylaştı. Bunun ardından cevap olarak Greenberg, Starfield’ın yalnızca Xbox’a ait olduğunu açıkça belirtti.

Ardından başka bir kullanıcı Hines’den durumla ilgili açıklama istedi. Gerçekten de Starfield’ın gelecekte PS5’e gelebileceğini önerip önermediğini sordu.

Oyun ilk kez, Xbox ve Bethesda Showcase sırasında E3 2021’de göründü. Fragmanda oyunun, Xbox Series X|S ve PC için Kasım 2022 çıkış tarihini doğruladı. Bethesda, E3 fragmanının ardından Haziran ayında yaptığı açıklamada, “Starfield, The Elder Scrolls V: Skyrim ve Fallout 4’ün ödüllü yaratıcıları Bethesda Game Studios’un 25 yıldaki ilk yeni evreni” dedi.

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.