Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 27.05.2020

Lucasfilm, çapraz medya Star Wars prequel serisi Star Wars: The High Republic filminin lansmanını Ocak 2021'e kadar erteledi.

StarWars.com'da açıklanan gecikme son dünya olaylarının bir sonucu olarak ortaya çıkıyor(COVID-19). Sonuç olarak, duyurulan üç High Republic ürünü de orijinal 2020 çıkış tarihinden itibaren ertelendi.

Charles Soule'un yetişkin romanı Star Wars: The High Republic: Light of The Jedi ve Justina Ireland'ın orta sınıf romanı Star Wars: The High Republic: A Test, 5 Ocak 2021 tarihinde yayınlanacak. Claudia Gray'in genç yetişkin odaklı Star Wars: The High Republic: Into The Dark 2 Şubat tarihinde vizyona girecek.

Marvel filminin çizgi romanlarını ve IDW Publishing Star Wars: High Republic Adventures serileri için çıkış tarihlerinin duyuruları daha sonraki bir tarihte yayınlanacak.

Lucasfilm Yayın Yaratıcı Yönetmeni Michael Siglain hayranlara açık bir mektup yazdı ve gecikmeyi lansmanın hak ettiği kadar büyük ve destansı olmasını sağlamak olduğunu açıkladı.

"Artık beklemenin kolay olmadığını biliyorum" diye devam ediyor Siglain. "Ve biliyorum ilk kez duyurulduğundan beri hayranlar bunun için heyecanlılar. Bende sizinle buradayım. Yıllardır bu hikayeyi anlatmayı da bekliyorum. Ve bu konuda çok şey söyleyemem, size hikaye mimarlarımızın Claudia Gray, Justina Ireland, Doniel Jose Older, Cavan Scott ve Charles Soule gibi yazarlardır. Bu yeni öykü dönemi üzerinde çalışmaya devam ettiğini söyleyin."

Filmin dönemi, herhangi bir canon Star Wars medyasından yaklaşık 200 yıl öncesine dayanıyor ve Jedi'ın Altın Çağı'na odaklanacak. Ayrıca Büyük Felaket olarak bilinen karanlık bir olayı ortaya çıkarak ve Jedi'ın Nihil adlı bir düşmanla karşılaştığını görecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.