Star Wars Battlefront II içerisinde çok ilginç yollar ganimet kutusu kasanlar var

Star Wars Battlefront II içerisinde çok ilginç yollar ganimet kutusu kasanlar var

Bu yöntemler oldukça ilginç olsa da, aslında diğer Star Wars Battlefront II oyuncularının deneyimini mahvediyor.

Ganimet kutusu veya mikro ödeme dediğimiz zaman akla gelen oyunlardan bir tanesi olan Star Wars Battlefront II, oldukça ilginç yöntemler ile oynanmaya başladı. Öncelikle şunu söyleyelim, oyun içerisindeki mikro ödeme ve ganimet kutusu sistemi şu an düzeltiliyor olsa da orijinal olarak Star Wars Battlefront 2 içerisinde ganimet kutusu açmanın 2 yolu var: Gerçek para ödemek veya oyunu oynamak. Eğer gerçek para vermeyi tercih ederseniz, işiniz kolay. Fakat oyunu oynayarak kredi kasmak, ganimet kutusu kasmak isterseniz işiniz biraz zor. İşte birkaç oyuncu da Star Wars Battlefront II içerisindeki bu zorluğu gidermek adına basit bir yol keşfetti. Bu oyunculardan bir tanesi oyun kumandasına lastik bağlayarak kredi kastı, bir diğer oyuncusu ise sıfırdan robot yaptı.

Star Wars Battlefront 2

Dilerseniz öncelikle Star Wars Battlefront 2 için küçük bir robot yapmış oyuncudan bahsedelim. Aslında bu robotu sizler de yukarıdaki görselden görebiliyorsunuz. Oyuncu, yapmış olduğu mekanizma ile konsol/PC başından ayrılıp, robota oyunu bırakabiliyor ve robot da oynuyor. Tabii bu robot bizler gibi önüne geleni öldüremiyor, sadece hareket edebiliyor ve arada sırada zıplıyor. Çünkü bu şekilde oyuncu, AFK olduğu için oyundan atılmıyor ve her oyunun sonunda kredi kazanıyor. Bu krediler ile de ganimet kutusu açılıyor.

Bahsedeceğimiz diğer oyuncusu ise daha basit bir yöntem kullanıyor: Lastik. Bu yöntemi aslında sizler de hemen yukarıdaki görselden görebilirsiniz. Oyuncu, 2 adet lastiği görselde göründüğü gibi oyun kumandasına geçiriyor ve bu şekilde oyun içerisindeki karakter hem sürekli etrafına bakıyor, hem de hareket ediyor. Oyun da böylece o karakteri AFK olarak görmüyor, oyundan atmıyor. Oyuncu bu şekilde oyun sonunda kredi kazanabiliyor. Tabii ki oyuncu, hiç puan kasamadığı için oyun sonunda da gelen kredi çok düşük oluyor. Fakat bu oyuncuların zaten bu işlemleri, ganimet kutusu açmak için yaptığını sanmıyoruz. Oyunun ne halde olduğunu görmemizi sağlamak istedikleri için yaptıklarını düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.