South Park: The Fractured But Whole ön siparişleri, kullanıcılara geri iade ediliyor

South Park: The Fractured But Whole ön siparişleri, kullanıcılara geri iade ediliyor

Geride ise ücretsiz alınmış bir South Park: The Stick of Truth kalıyor.

Eğer PlayStation 4 üzerinden South Park: The Fractured But Whole için ön sipariş verdiyseniz, PlayStation Network hesabınızı ve maillerinizi kontrol etmeniz gerekebilir. Çünkü Sony, anlaşmaları gereği, oyun ertelendiği için, South Park: The Fractured But Whole için verilmiş tüm ön siparişleri iptal ediyor ve ön sipariş için ödenmiş olan para, kullanıcıya geri veriliyor. Fakat kullanıcılar, bu işlem sonucunda kazançlı çıkıyor çünkü bildiğiniz üzere South Park: The Fractured But Whole için ön sipariş verdiğiniz zaman, South Park: The Stick of Truth oyununa ücretsiz olarak sahip oluyordunuz. Sony, bu ön siparişleri iptal ettiği zaman da, ön sipariş ile ücretsiz gelen oyun, sizin hesabınızda kalmaya devam ediyor. Ana haberimizi sonlandırmadan tekrarlayalım, bu ön siparişlerin iptal edilmesi, Sony tarafından gelen geleneksel bir hareket. Bir oyun ertelendiği zaman Sony genelde ön siparişlerin tümünü sürekli olarak iptal ediyor. Yani oyunda bir sorun olduğunu veya tekrar ertelendiğini sanmıyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

South Park: The Fractured But Whole ön siparişleri, kullanıcılara geri iade ediliyor

Oyun hakkında yayımlamış olduğumuz son haberde, Nintendo Switch konsolundan bahsetmiştik ve, “Birçok kez ertelenmiş olan, sadece PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışı beklenen South Park: The Fractured But Whole, Nintendo Switch için her zaman bir soru işareti idi. Oyunun grafiksel kalitesinin çok yüksek olmaması, bu oyunun Nintendo Switch için gelebileceğini işaret ediyordu fakat resmi açıklama geldi. South Park: The Fractured But Whole, bahsettiğimiz konsol için ne yazık ki çıkışını gerçekleştiremeyecek. Sadece PC, PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları bu oyunun tadına bakabilecek. Peki, bu neden oldukça önemli bir durum? Çünkü birkaç hafta önce oyunun geliştiricileri, böyle bir bilginin ön hazırlığını yapmıştı. Daha doğrusu, oyuncular böyle düşünmüştü. Dilerseniz bahsettiğimiz hazırlığa hemen aşağıdan bir bakalım.” demiştik.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ardından da, “Yukarıda görebileceğiniz Twitter gönderisi, aslında Nintendo Switch için yapılan bir gönderme değilmiş. Yukarıdaki görüntü, bu şovun 2006’da yayımlanan bir bölümüne ait ve bu bölümde Cartman, Wii U konsolunu almaya çalışıyor. South Park resmi Twitter hesabından da, bu yüzden paylaşmış bu sahneyi. Nereden mi biliyoruz? Bu açıklamayı South Park Digital Studios/Comedy Central yetkilisi, IGN cephesine yaptı çünkü. Açıkçası böyle hoş bir oyunun, yeni bir konsolu kaçıracak olması oldukça üzücü. Evet, o konsolun sahipleri The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile uzun bir süre idare edebilir fakat, The Legend of Zelda: Breath of the Wild sonsuza kadar sürmeyecek değil mi? Oyuncular mutlaka yeni bir oyuna ihtiyaç duyacaktır. Bu ihtiyaç geldiğinde ise, haberimizde bahsi geçen oyun, ne yazık ki olmayacak.” demiştik.

2017 yılında çıkacak oyunlar

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.