Avatar
Yazar: Batuhan Dağdelen, Editör Yazım tarihi: 31.01.2024

Resmi PlayStation blog sayfasından State of Play etkinliğinin 40 dakika uzunluğunda olacağı duyuruldu. Türkiye saatiyle 1 Şubat Perşembe sabahı 01:00’da gerçekleşecek etkinlik oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Xbox Era’dan Nick Baker tarafından yapılan sızıntılara göre bu etkinliğin Ocak ayının sonlarına doğru gelmesi beklenmekteydi. Sony, 29 Ocak tarihinde yaptığı açıklamayla yeni State of Play etkinliğinin geldiğini doğruladı. 2024 yılında ve önümüzdeki senelerde çıkışını yapacak olan en yeni PS VR2 ve PS5 oyunlarını göreceğimiz bu etkinlikte, oyun severlerin merakla beklediği yeni ve önceden duyurulmuş olan oyunların fragmanları gösterilecek. Bununla beraber etkinlikte kesin olarak gözükecek yapımlar şunlar:

Stellar Blade

Dağımtıcılığını Sony Interactive Entertainment'ın üstleneceği Stellar Blade hayatına Project EVE olarak başlamıştı. Aksiyon macera türündeki oyun PlayStation 5 konsoluna özel olarak çıkışını yapacak. 2023 yılında çıkması beklenen ancak ertelenen yapım Koreli firma Shift Up Games tarafından geliştiriliyor.

Yapımcılığını Sony Interactive Entertainment'ın üstlendiği Rise of the Ronin açık dünya aksiyon türünde bir yapım. PlayStation 5 konsoluna özel olarak çıkacak oyun, Team Ninja tarafından geliştiriliyor. Kesin olmamakla birlikte oyunun 22 Mart tarihinde çıkış yapması beklenmekte. Team Ninja daha önce Dead or Alive, Ninja Gaiden gibi efsane yapımlarla karşımıza çıkmıştı. Ek olarak ekip geçen sene Wo Long: Fallen Dynasty ile büyük övgüler aldı ancak 2022 yılında çıkardıkları Stranger of Paradise Final Fantasy Origin ile oyun basını tarafından eleştirilere maruz kaldı.

Rise of the Ronin

Özetle Sony’nin bu oyunlar dışında henüz ismi bilinmeyen çok sayıda oyun tanıtması beklenmekte. Bunun yanında Nick Baker’ın tweet’ine göre etkinlikte Death Stranding 2, Until Dawn Remaster, Final Fantasy 7 Rebirth, Sonic Generations Remaster, Silent Hill 2 Remake ve yeni bir Metro oyunu görmemiz muhtemel bir olasılık. 2024 yılının ilk State of Play’i olacak bu etkinliği kaçırmayın. Etkinliği PlayStation’ın resmi Youtube, Twitch ve Tiktok kanalından izleyebilirsiniz.

Bir önceki State of Play etkinliği 2023 yılının Eylül ayında gerçekleşmişti. Bu sunumda Spider-Man 2 oynanış videosu ve Final Fantasy 7 Rebirth çıkış tarihi yer almıştı.

Son olarak sitemizde bir çok farklı konu hakkında yazılar mevcut. Mesela, yeni çıkmış olan Prince of Persia The Lost Crown incelemesi. Popüler Game Pass oyunu Palworld'de size yardımcı olması için Palworld Paldeck listesi. veya Steam ücretsiz oyun önerileri gibi inceleme ve rehber yazılarımızda mevcut. keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.