Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alperen Değer, Editör Yazım tarihi: 29.07.2021

Anlık olarak stok sıkıntısı yaşayan Sony, PS5 çıkmadan önce ve çıkış zamanı, ürünün SSD alanında yapmaya çalıştığı becerilerden bahsetmiş ve bu konunun üzerinde durmuştu. PS4’ün bu konuda teknolojisi yeterli değildi ve oyunlarda bekleme süreleri gereğinden uzun sürüyordu. Sony bunu telafi etmek için PS5 ve SSD alanında gerekenleri yapacağını açıklamıştı. Hatta sırf SSD teknolojisinin yeterliliğini kanıtlamak için bu teknoloji üzerinde duran Ratchet & Clank: Rift Apart isimli oyunu duyurdu ve konsolun çıkışından kısa bir süre sonra yayınladı. Oyun tamamen yükleme ekranını ortadan kaldırarak oyun içinde ışınlanma teknolojisini SSD ile birleştirmiş, ortaya harika bir oyun ortaya çıkarmıştı. Yakın zamanda ise PS5’in satış rakamlarının açıklandığını da hatırlatalım.

Şimdi de Sony, PS5 içinde hali hazırda bulunan SSD yuvasının çalışması için yazılım desteği getirmeye hazırlanıyor. Bu iş içinde Segate markası işbirliği söz konusu. Ek olarak Sony, PS5’e M.2 SSD’nin nasıl ekleneceğine dair yeni bir destek sayfası da yayınladı. Bu özellik şuanda beta kullanıcıları tarafından denenebilir, yakın bir zamanda gelecek güncelleme ile herkes tarafından kullanılabilir olacak. Segate bizzat PS5 için SSD’leri onaylamaya başladı. Bahsettiğimiz beta testine şu anda yalnızca ABD, Kanada, Japonya, İngiltere, Almanya ve Fransa’da üzerindeki kullanıcılar katılabiliyor. Ayrıca televizyon hoparlörleri ve yeni “özelleştirme seçenekleri” için 3D Ses desteği de getirilmeye hazırlanıyor. Ancak bunun için belli özelliklere sahip bir SSD olması gerekiyor. Aşağıdaki gözüktüğü gibi belirli bir boyuta ve özelliklere sahip olması gerekiyor.

Bu konu hakkında Sony’nin yayınladığı SSD takma talimatları ise oldukça garip ve komik. Kısaca Sony şu şekilde belirtmiş:

  1. İyi aydınlatılmış bir odada düzgün bir masa.
  2. Bir numaralı yıldız tornavida.
  3. İsteğe bağlı küçük bir el feneri

Detaylar aşağıdaki videoda

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.