Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Bora Eren, Editör Yazım tarihi: 26.05.2015

Daha önce Playstation 4 oyun geliştiricilerinin güç ihtiyacını karşılayamadığı için Playstation 5’i makul gördüklerini açıklayan Sony geçtiğimiz günlerde bir iş ilanı ile Playstation 5 için ilk adımı attı.

PlayStationExperiencePSLogo

Resmi siteye göre; “Sony Computer Entertainment of America için oyun geliştirmede yardım edecek Kıdemli Oyun Programlayıcısı aranıyor. Bu oyun “Yeni Nesil Oyun Sistemi” kapsamında araştırma için tasarlanacaktır. Bu ilan bazı oyun tutkunları için ender bir fırsat. Pozisyon tahminen 6 ay ile sınırlı kalacaktır. Uygun adaylar mutlaka oyun endüstrisinde en az 6 yıl deneyimli ve C / C de üst düzey programlama yetenekleri olmalı, bir çok oyun motoruna, animasyonlara ve temel matematik yeteneklerine aşina olmalıdır.” şeklide olan iş ilanı yetenekli adayların başvurularını bekliyor.

19 aylık geçmişi olan Playstation 4’ün ardından Sony’nin yeni bir varis için çalışmalara başlaması pek de şaşırtıcı değil. Playstation 5, için genel olarak Playstation 4 yazılımının daha verimli versiyonuna odaklanması birlikte aynı zamanda şuan ki konsol olan Playstation 4’ün oyunlarına da uyumlu hale getirilmeye çalışılacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.