Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Onur Demirel, Editör Yazım tarihi: 11.05.2018

Sony, her sene olduğu gibi bu sene de E3 2018 sunumunu konferanstan önce yapıyor. Fakat Türkiye saatiyle 12 Haziran Salı saat 04.00’te gerçekleştireceği sunumda bu sene bir değişikliğe gidecek. Her sene yepyeni birinci parti oyunların tanıtıldığına ve sunumun büyük kısmının bunlar tarafından kaplandığına tanık oluyoruz. Bu yıl ise, üçüncü parti oyunlar odaklı bir sunum gerçekleştirecek olan şirketin bu kararını Sony Amerika CEO’su Shawn Layden açıkladı.

Sony E3 2018

Layden, sunumun açıklamalarla dolu olmayacağını fakat yakında karşılaşacağımız oyunlar hakkında detaylarlarla dolu bir sunum olacağını açıkladı.

Sony E3 2018 sunumu ve üçüncü parti oyunlar ortaklıkları

Sony Amerika CEO’su Shawn Layden internet yayınında yaptığı açıklamada sunumun geçen senekilerden farklı ilerleyeceğini belirtti. E3 2018 öncesi gerçekleşecek sunumda öncelikle şirketin yayımcılığını yaptığı The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima gibi oyunların geliştirme süreçleri hakkında bilgi verileceğini belirtti. Bu oyunlardan sonra sadece popüler oyun platformu PlayStation 4 için çıkacak oyunlardan olan yeni Spider-Man oyunu gibi yayınlardan bahsedileceğini bildirdi. Ek olarak, Layden Metal Gear Solid serisinden tanıdığımız Hideo Kojima’nın sadece PlayStation 4’e çıkacak oyunu Death Stranding’in de bu sunumda detaylarıyla inceleceğini belirtti.

Bahsettiğimiz oyunlar dışında ünlü oyun şirketinin yayınında 2019 yılında oyuncularla buluşacak olan macera oyunu Days Gone ve ünlü JRPG serisi Final Fantasy’nin sevilen oyunlarından Final Fantasy 7 Remake’inin konuşulacak konular arasında olması muhtemel. Ancak bu iki konu da Sony tarafından doğrulanmadı bu yüzden hayranların çok umutlanmaması tavsiye edilir.

Yayın Facebook, Twitch ve YouTube üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Eğer Layden’ın açıklamasını dinlemek isterseniz buradan İngilizce olan yayını dinleyebilirsiniz ya da buradan yayının metne dökülmüş haline erişebilirsiniz. E3 2018 sırasında diğer şirketlerin yayınlarının tarih ve saatlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.