Shenmue 3’den Kickstarter rekoru!

Shenmue 3’den Kickstarter rekoru!

Topladığı para dudak uçuklatıcı.

E3’de Sony tarafında sahneye çıkan Shenmue 3 bir kickstarter projesi olarak başladı ve video oyun kategorisinde en çok para toplamayı başaran oyun oldu. Toplamda $6,333,295 toplayan ekip istediği miktarın çok üstüne çıkmayı başardı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Shenmue3

Kısaca oyunun geçmişinden bahsedecek olursak 1999 ve 2001 yılında çıkmış olan ilk iki oyun öncelikle Dreamcast konsoluna daha sonra Microsoft’un kendi konsoluna çıkmıştı. Açık dünya türüne yeni bir soluk getiren oyun GTA veya Red Dead Redeption tarzı değil de daha çok gerçekçilik havası vermeye çalışıyordu. Oyunda harita sistemi yoktu bir yere gideceğiniz zaman yoldan birisine sorup tarif alarak ilerlemeye çalışıyordunuz. Görevlerde ise zaman kavramı bulunmaktaydı bir görevin zamanı gelmeden yapamıyor, görev zamanı gelene kadar atari salonuna gidip zaman geçirebiliyor, etrafı keşfedebiliyor veya bilek güreşi gibi turnuvalara katılabiliyordunuz.

Merakla beklediğimiz oyun PC ve PlayStation 4 platformlarına çıkacak. Ancak çıkış tarihi hakkında elimizde net bir bilgi yok.


Shenmue 3
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.