Seçimleriniz Mass Effect 3’e Nasıl Etki Edecek?

Seçimleriniz Mass Effect 3’e Nasıl Etki Edecek?

PC Gamer’a konuşan BioWare’den Casey Hudson, ME1 ve ME2’de yaptığınız seçimlerin Mass Effect 3’teki twistlere nasıl etki edeceğinden ve muhteşem finali nasıl değiştireceğinden bahsetti.

“Oyun hakkındaki önemli şeylerden biri de, daha önceden seçimler yaptıysanız o zaman seçimlerin sonuçlarını göreceğiniz.” dedi. “Örneğin, Rachni’ları öldürmek Mass Effect 3’te öteki türlü karşılaşamayacağınız fırsatlar doğurabilir ancak siz bu forsatları kullanmazsanız, onlarla çalıştığınızda olacaklardan daha zor anlar yaşayabilirsiniz.”

Oyunun sonunun, sizin düşüncelerinizin bir uzantısı olacağını da ekledi.

“Sadece kritik kısımları oynayıp oyunu mümkün olduğu kadar çabuk bitirirseniz ve çok az miktarda yan görev yaparsanız, oyunu bitirirsiniz. Bir tür son ve zafer görebilirsiniz ancak bu, oyunun mümkün olduğunca derinine inen birinin gördüğünden daha az etkileyici olacaktır. Eğer gerçekten insanları kendi tarafınıza çektiyseniz ve tüm galaksiyi etrafınızda tek yürek olarak topladıysanız gerçekten inanılmaz, tatmin edici ve eksiksiz bir sona ulaşırsınız.” diye açıkladı Hudson.

Oyun, 2012’nin ilk çeyreğinde çıkacak.

Yorumlar (3)

Bir Cevap Yazın

  1. yakubum dedi ki:

    MASS EFFECT DE DURUM BÖYLE VE OYUNU OYNAYABİLMEK İÇİN YABANCI DİLİNİZİN ÇOK İYİ OLMASI GEREKİYOR ÇÜNKÜ SEÇİMLER OYUNUN KADERİNİ DEĞİŞTİRİYORKEN SİZİN NEYİ SEÇTİĞİNİZİ ÖNEMSEMEMENİZ KÖTÜ SONUÇLAR DOĞURABİLİR.

  2. yakubum dedi ki:

    İŞTE MASS EFFECTİN EN ÇOK SEVDİĞİM YANI DA BU..:)

  3. Shadlerss dedi ki:

    benim oyunlarda böyle seiçm olayı olunca bir de baştan diğerini seçip oynasım geliyor