Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.08.2018

Bildiğiniz üzere 29 Ağustos 2018 tarihi, yani dün itibari ile SCUM çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun ne kadar çok bekleniyor olduğu tartışmaya fazlasıyla açık bir durumdu fakat çıkışı ile birlikte yayıncısının yüzünü güldürdü. Zira, Devolver Digital tarafından yapılan açıklamaya göre SCUM, Devolver Digital'ın bugüne kadar en iyi çıkış yapan oyunu oldu. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Twitter gönderisi, Devolver Digital ve Gamepires imzalı SCUM'ın başarısının duyurusu oldu.

SCUM, hem geliştiricisinin, hem de yayıncısının yüzünü güldürdü

SCUM, açıkçası özellikle bizler için fazlasıyla ucuza çıktı. Sonuçta, 32 TL gibi bir fiyat etiketinden bahsediyoruz. Durum böyle olunca da, ister istemez bu tarza meraklı olan oyuncular tarafından fazlasıyla ilgi ile karşılandı. Hem fiyatının ucuz olması, hem de biraz daha farklı bir oynanışa sahip olması, ilgi çekmesine sebep oldu. Dışarıda benzeri oyunlar var elbette fakat SCUM içerisindeki sistemler ve mekanikler daha karışık ve gerçekçi bir yapıya sahip. Oyun, oynanış açısından tatmin edici olsa da, ne yazık ki henüz bütün oyuncularını sevindirebilmiş değil.

SCUM'ın Steam platformundaki yorumlarına göz gezdirdiğimizde ortalama olarak karışık durumda olduğunu görebiliyoruz. Oyun için paylaşılan Steam incelemelerinin %67'si olumlu durumda. Gerisinin de en büyük derdi, SCUM'ın yaşamakta olduğu sunucu problemleri. Bu da, zamanla giderilebilecek bir şey olduğu için, çok da büyük bir sıkıntı olduğunu söyleyemeyeceğiz. Umarız ki Devolver Digital ve Gamepires ekipleri, bu başarılı çıkışın şerefine güzel bir kıyak geçerler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.