Bir süredir beklenilen Samsung Galaxy S8 internete sızdırıldı

Bir süredir beklenilen Samsung Galaxy S8 internete sızdırıldı

Pek farklı bir görüntüsü yok anlaşılan.

Günümüzün en önde ve gözde şirketlerinden bir tanesi olan Samsung tarafından geliştirme aşamasında olduğu Samsung Galaxy S8 hakkında gün geçtikçe başka başka yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Resmi bilgilerin dışında, beklenen telefonun özellikleri ve görüntüsünün sızdırılması, yaklaşık 1 ay kadar önce yapmış olduğumuz bir haberin konusu olmuştu. Bugün, bu haberimizin konusu olmasının sebebi ise, telefonun görüntüsünün internete gösteren 5 Mart 2017 tarihinde Slashleaks tarafından kendi YouTube kanallarına eklenen 6 saniye uzunluğundaki video ve yine Slashleaks tarafından internete sızdırılmış olan 4 adet ortalama görüntü kalitesinin üstünde bir kaliteye sahip olan 4 adet fotoğraf.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Günümüzde telefon, oyun ve açıkçası her türlü şirketin beceremediği bir şey varsa, bu da kesinlikle sır saklayamıyor olmalarıdır. Samsung da, sızan Samsung Galaxy S8 görüntülerinden yola çıkacak olursak, bu sır saklama konusunda beceriksiz olarak nitelendirilebilecek şirketlerden bir tanesi olmaya aday gösterilebilir. Telefonun market öncesi beta aşamasını, test edecek olanlara, geliştirici ekiplere ve şu telefon kabı oluşturan şirketlere gönderip hazırlık yapma amaçlarından dolayı, her ne kadar niyetleri aslında iyi de olsa, bu tarz görüntü sızdırılmaları kaçınılmaz oluyor. Biliyorsunuz ki, son zamanların modası oldu artık herhangi bir ürün hakkında, herhangi bir şekilde, herhangi bir bilgiyi internete sızdırmak ve olay yaratmak. Bize sorarsanız, bazı şirketler bu durumdan memnun bile görünüyor. Hatta, buna göz göre göre izin verdiklerini de düşünmek mümkün. Zira, istedikleri taktirde bu tarz eylemleri gerçekleştiren bireylere, bir daha böyle bir şey yapamamaları için engel olacak adımlar atabilirler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Şöyle bir değinecek olursak yolsa olan cep telefonunun sistem özelliklerine, GeekBench’in bahsettiklerine göre, telefonda bizleri bekleyen bir Snapdragon 835 octacore, yani 8 çekirdekli bir işlemci bekliyor. Günümüz orta seviye kişisel bilgisayarlarından bile güçlü bir işlemciye sahip olan cep telefonunun 4 çekirdeği 2.45 GHz ile işlem yapma gücüne sahip iken, diğer 4 çekirdeğinin gücü ise 1.9 GHz olarak karşımıza çıkacak. Belki bir güç tasarrufu modu için bu şekilde tasarlanmış olduğunu da düşünmeden geçemiyor insan. Ayrıca, 4GB RAM ile, yine standart bir cep telefonuna göre daha hızlı olacağını söylemek mümkün. Android 7.0 cihazının 5.8 inçlik bir ekranda, 1440×2960 çözünürlüğüne sahip olacağı ve kalitesini de Super AMOLED görüntüsü ile konuşturacağı söyleniyor. Verilen bilgilere bakacak olursak eğer, çok geniş bir telefon olarak karşımıza çıkmayacak da olsa, muhtemelen çok uzun bir telefon olacak. Zaten, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın çıkış tarihleri olarak belirlenen 28 Nisan 2017 tarihinde, bütün bilgileri tam ve kesin olarak öğrenmiş olacağız. Belki o güne bile kalmadan resmi bir açıklama gelebilir. Hemen aşağıdan, telefonun sızan görüntülerini ve haberimizin ilk 2 paragrafı arasından ise telefonun görüntüsünü gösteren videoya ulaşabilir, göz gezdirebilirsiniz. Umarız ki, gücünden korktuğumuz fiyat etiketleri ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisine girip, bizlerin bir kalp krizi geçirmesine sebep olmazlar.

Samsung Galaxy S8

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.