Türkiye

Samsung, yüksek performanslı 970 PRO ve EVO SSD modellerini duyurdu

Samsung, yüksek performanslı 970 PRO ve EVO SSD modellerini duyurdu

Üçüncü nesil modeller eskiye kıyasla çok daha hızlı, çok daha dayanıklı ve çok daha yüksek performanslı.

Samsung Electronics, yaptığı duyuru ile birlikte SSD ürün yelpazesini genişleterek 970 PRO ve EVO modellerini kullanıcılara sundu. Yüksek performansları ile öne çıkan bu modeller, sistem tasarım esnekliği sayesinde her işin altından kalkabilmesi ile öne çıkıyor. 7 Mayıs 2018 tarihinde satışa sunulacak olan ürünlerin teknik özellikleri tam anlamıyla benzersiz.

Samsung SSD

Dünyanın ilk tüketici odaklı NVMe SSD ürününü 2015 yılında piyasaya sürerek sektörün liderliğini alan Samsung, yeni modeller ile bu unvanını koruyor. Benzeri görülmemiş bir performans sağlayan 970 PRO, 3.500 MB/sn’ye kadar sıralı okuma ve 2.700 MB/sn’ye kadar sıralı yazma hızına ulaşabiliyor. Bunun yanında EVO modeli ise 3.500 MB/sn’ye kadar sıralı okuma ve 2.500 MB/sn’ye kadar sıralı yazma hızı sunuyor. Sektördeki en gelişmiş PCIe Gen 3×4 şerit arayüzle tasarlanan SSD modelleri, NVMe bant genişliğini en yüksek seviyeye çıkarıyor.

Performansın yanı sıra ekstra güvenlik ve dayanıklılığa da odaklanan 970 PRO ve EVO modelleri, beş yıla kadar yazma garantisi sunuyor. Veri boyutu olarak ise 1200 Terabayt’a kadar yazma garantisi sunan SSD modelleri, önceki seriden %50 daha fazla verimliliğe sahip. Dinamik Termal Koruma Teknolojisi ile optimum işletim sıcaklıklarının otomatik takip edilmesi, aşırı ısınmaya karşı koruma sağlıyor. Nikel kaplı kontrolör sayesinde yalnızca ısı takibi değil düşük ısıda çalışma olanağı da sağlanıyor.

Yeni Samsung SSD modellerinin kapasiteleri ne olacak?

Yüksek performanslı bilgisayar sistemlerini hedef alan modeller, sundukları tasarım esnekliği sayesinde her alanda kullanılabilir. 970 EVO modeli 250GB, 500GB, 1TB ve 2TB kapasite seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor. Öteki taraftan, 970 PRO modeli ise 512 GB ve 1TB depolama kapasiteleri ile piyasada olacak. Dünya çapında 7 Mayıs 2018 tarihinden itibaren satışa sunulacak olan ürünler, sırasıyla 619 TL ve  1699 TL’den başlayan fiyat etiketlerine sahip olacak.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın