Rust’ın tartışmalara yol açan rastgele cinsiyet özelliği, oyunu çok daha popüler yaptı!

Rust’ın tartışmalara yol açan rastgele cinsiyet özelliği, oyunu çok daha popüler yaptı!

Belki de asıl amaçları buydu.

Geçtiğimiz haftalarda gelen bir güncelleme ile birlikte Rust’a bayan karakterler de eklendi. Bayan karakterlerin oyuna eklenmesi ile birlikte, oyunun yarısı bay, yarısı ise bayan karakterlere sahip oldu. Tabii cinsiyet seçilirken hiçbir oyuncuya, hiçbir şekilde sorulmadı. Rastgele gerçekleştirildi. Bu durum birçok Rust oyuncusunun sinirini bozmuştu ve çok büyük tartışmalara yol açmıştı fakat görülen o ki, bu tartışmalar Rust’ın popülaritesini düşürmek yerine daha da yükseltti.

mpsdzssxwygchkukhsm1

Rust’ın geliştirici ekibi olan Facepunch Studios’un kurucusu Garry Newman, oyunun bazı istatistiklerini paylaştı ve oyuna karşı yapılan olumsuz eleştirilerin pek işe yaramadığını belirtti. Garry Newman’ın paylaştığı istatistiklere göre Rust’ın satış ve oynanış miktarı tartışmalar başladıktan sonra 2 katına, hatta daha da yükseğe çıktı.

Bakalım Rust’ın bu başarısı daha ne kadar devam edecek?

x8dgyjpcaj2ehlmmc618

Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

  1. çağatay tuncer dedi ki:

    Bayan nedir ya!? erkek denen yerde kadın, bay denen yerde bayan denir. Kadın bir küfür mü ki kadın demeye çekiniyorsunuz ??

  2. Kaan GEZER dedi ki:

    Bay ve bayan diye belirttik zaten. Ayrıca ben kadın demekten ziyade, hayatımın her noktasında bayan demeyi tercih ediyorum.