Rogue Legacy dört yılın ardından ilk güncellemesini aldı

Rogue Legacy dört yılın ardından ilk güncellemesini aldı

Onu da oyunun çıkışının 5. sene yıl dönümü şerefine getirdiler.

Bilmeyenler için Rogue Legacy, her seferinde karakterlerin ve bölüm tasarımlarının değişmesinden ötürü farklı keşif tecrübesi sunan 2 boyutlu bir platform oyunu. Karakteriniz öldüğü zaman tamamen ölüyor yani yeniden canlanamıyor. Üzerinizdeki eşyalar, güçlendirmeler kalıyor olabilir. Fakat altınlarınız tamamen sıfırlanıyor. Ayrıca karakteriniz üzerinden bir soy ağacı sistemi getirilmiş durumda. Bu soy ağacı sisteminde uzun lafın kısası yönettiğiniz karakterin ilerleyen kuşaklarını oynuyorsunuz. Üstelik her bir karakterin ya da daha doğru bir söylemle nesillerin özellikleri birbirlerinden farklı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Rogue Legacy dört yıl boyunca ilk güncellemesini aldı

Rogue Legacy dört yılın ardından ilk güncellemesini aldı

Zaten Rogue Legacy’nin en önemli parçası da burada ortaya çıkıyor. Her bir karakter bir diğerinden farklı olduğu için bölüm tasarımları da değiştiği için her seferinde farklı deneyimler yaşıyorsunuz. Uzağı veya yakını görememe, renk körü olma, çift zıplayabilme gibi özellikler kalıtsal olarak bir sonraki nesle aktarılacak şekilde devam ediyor. Karakterinizin tank, büyücü ya da savaşçı olması da yine aynı şekilde soy ağacından rastgele gelen bir özellik olarak oynanışına derinlik katıyor. Steam üzerinden de binlerce oyuncuya erişmiş olan Rouge Legacy, çıkışının 5. yıl dönümüne özel olarak, 2014 yılından bu zamana kadar ilk güncellemesini bir teşekkür niyetine getirdi.

Güncellemeyi detaylıca incelemek gerekirse gözümüze çarpan ilk yenilik fare kontrolleriyle alakalı. Çoğu oyuncunun bu oyunu oynarken kontrolcü kullandığına ya da tavsiye ettiğine şahit olmuşsunuzdur. Bunun sebebi ise elbette klavye fare oynanış tecrübesi ile kontrolcü tecrübesi arasında dağlar kadar fark olması. Artık bu güncelleme ile birlikte fare kontrolleri iyileştirilmiş. Üstelik oyunun yapımcısı Cellar Door Games’in dediğine göre bu konu hakkında 2207 adet yorum gelmiş. Esprili bir dille, “Mesajı aldık, umarız minnetarsınızdır.” açıklaması da Steam güncelleme sayfasında yapılmış durumda.

Yeni nesil özellikleri de göze çarpan bir diğer yenilik. Gelmesi dört sene süren bu güncelleme içerisinde iki adet yeni genetik özellik barındırıyor. Bunlardan ilki yeni bir seçim yaparken mirasçılarınız hakkında herhangi bir şey görmenizi engelleyen prosopagnosia hastalığı. Dilimize yüz körlüğü olarak yerleşmiş bu hastalık yüzünden seçimleriniz ister istemez rastgele olacak. Yani rastgele gelecek özellikler arasından rastgele seçim yapacaksınız demek oluyor. Bir diğer özellik de Klonus ismindeki bir hastalık. Her birkaç saniyede bir titreşime neden olan bir tür kas spazmı hastalığı olarak oyuna eklenmiş.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.