Rockstar Games, oyunlarının platformlar arası oynanabilmesini istiyor

Rockstar Games, oyunlarının platformlar arası oynanabilmesini istiyor

Red Dead Redemption 2'nin ertelenme sebebi de, şirketin bu isteği ile alakalıymış.

Rockstar Games, her zaman oyuncuları dinleyen bir şirket oldu bugüne kadar ve zaten Grand Theft Auto V için yaptıkları bütün işler ortada. Bedava ek paketler, bedava çevrim içi oyun, her birkaç ayda bir yepyeni içerikler, tam anlamıyla Grand Theft Auto V‘ye özel bir hikaye ve daha nice hizmet, Rockstar Games‘in oyuncuları ne denli dinlediğini ve anladığını ortaya koyuyor fazlasıyla. Zaten sırf bu yüzden önümüzdeki tarihlerde çıkacak olan Red Dead Redemption 2‘yi bekleyen oyuncu kitlesi ciddi anlamda büyük.

Red Dead Redemption 2 Take-Two Rockstar Games

Rockstar Games içerisinden güvenilir bir kaynağın söylediğine göre, şirket şu anda Xbox One ve PlayStation 4 sahibi kullanıcılar için, Red Dead Redemption 2‘nin platformlar arası oynanabilmesini istiyor. Oyunun çıkış tarihinin ertelenmesinin arkasındaki en büyük sebep de, şirketin Red Dead Redemption 2 için platformlar arası oynanabilir olması isteği diye belirtildi.

Ne yazık ki, uzun süredir Sony böylesi bir özelliğe karşı çıkıyor ve Microsoft‘un Minecraft için yaptığı çağrıyı bile reddetti. Durum böyle olunca, Red Dead Redemption 2‘nin Xbox One ve PlayStation 4 sürümlerini kullanan oyuncuların birlikte oynama ihtimali de ne yazık ki uzaklaşıyor. Umarız ki bir gün Sony de inadından vazgeçer ve oyuncular artık hak ettikleri şekilde, istedikleri her oyunu platformlar fark etmeksizin beraberce oynayabilir.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza, En iyi PlayStation 4 oyunları yazımıza, En iyi Xbox One oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın