Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 18.04.2020

Riot Games , popüler Minecraft ve Roblox oyunlarına benzeyen yaklaşan bir oyunun yapımcısı olan Hypixel Studios'u satın aldı. Hypixel'in Hytale kullanıcısı tarafından oluşturulmuş bir içerik (UGC) oyunu olacak - 8 bitlik sanat tarzı ile topluluk tarafından desteklenen bir sanal dünya.

Oyun, dünyanın en büyük mod sunucusu olan Hypixel'in yaratıcılarından kaynaklandı. Riot Games şirketi bir süredir tanıyor, çünkü bu şirket için başlangıç ​​finansmanı sağlıyor. Dünyanın en büyük bağımsız oyun sunucusu olan Hypixel sunucu ağının arkasındaki ekip, oyunu 2018'de tekrar duyurdu. Oyun zaten 2.5 milyon kayıt yaptı ve 2021'e kadar mevcut olacak.

Hypixel sonunda bir oyun geliştirme ekibine geçiş yapma hedefini gerçekleştirdi.

Hytale

Hytale 2015 yılında geliştirilmeye başlandı ve başlangıçta sadece Hypixel ekibinin başarısı tarafından desteklendi. Bunlara Riot Games'in yanı sıra başka danışmanlar ve yatırımcılar da eklendi:

  • Dennis Fong, girişimci ve profesyonel oyuncu “Thresh” (Plays.tv CEO'su olarak değil, kişisel olarak yatırım yaptı).
  • Rob Pardo, Bonfire Studios'un kıdemli oyun tasarımcısı ve World of Warcraft'ın eski tasarımcısı.
  • Peter Levin, interaktif medya girişimcisi ve yatırımcısı. (Lionsgate'deki eski yönetici veya yeni şirketi Griffin Gaming Partners rolünde değil, kişisel olarak yatırım yaptı).
  • Jeff Lo, seri yatırımcı.
  • Min Kim, oyun endüstrisinin kıdemli ve Bonfire Studios kurucu ortağı.

Hytale

2018'de planlandığı gibi, oyun hem solo oyuncular hem de gruplar için savaş, işçilik ve inşaat içeren açık dünya macera moduna sahipti. Ayrıca çok çeşitli çevrimiçi mini oyunlara da sahipti ve oyuncular yaptıklarını paylaşabilirlerdi. Ayrıca, blok tabanlı inşaat, oyun içi komut dosyası oluşturma ve film yapımı için erişilebilir bir araç paketine ve tarayıcı tabanlı bir modelleme ve animasyon araç takımı olan Hytale Model Maker'a sahipti.

Hypixel sunucusu Nisan 2013'te Simon Collins-Laflamme ve Philippe Touchette tarafından kuruldu. “Bir video oyunu için en popüler bağımsız sunucu” (64.533 eşzamanlı oyuncu ile) ve “14.1 milyon oyuncu ile bir Minecraft sunucusuna giriş yapan en benzersiz oyuncu” dahil olmak üzere dört Guinness Dünya Rekoru sahibidir.

Hypixel Studios'un yeni atanan CEO'su Aaron “Noxy” Donaghey, şirketin oyuncuların coşkulu tepkisi yüzünden uçup gittiğini ve Riot'un beklentileri karşılayan bir oyun sunmalarına yardımcı olmak için doğru ortak olduğunu söyledi. Donaghey, kalkınmanın hız kazandıkça, Hypixel Riot'un kaynaklarından yararlanacak. Şirketin merkezi Derry / Londonerry, Kuzey İrlanda'dadır.

Riot Games'in başkanı Dylan Jadeja, yaptığı açıklamada Riot'un Hypixel ekibini birkaç yıldır tanıdığını ve tutkularını tanıdığını söyledi. Hypixel Studios'un gelişim süreci boyunca yolculuklarını desteklemeyi, büyümelerine yardımcı olmayı ve onlardan öğrenmeyi dört gözle beklediğini söyledi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.