Resident Evil 3 Nemesis Remake için karşılaştırma videosu paylaşıldı

Resident Evil 3 Nemesis Remake için karşılaştırma videosu paylaşıldı

20 senede neler değişmiş, bir bakalım.

Birçoğunuzun bildiği üzere, dün öğle saatlerinde gerçekleşen Sony’nin State of Play etkinliğinde Resident Evil 3 Nemesis Remake resmi olarak duyuruldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu duyuruya ek olarak, daha önceden duyurulan Project Resistance’ın, Resident Evil 3 Nemesis Remake içerisinde çok oyuncu desteği bulunacağı paylaşıldı.

Ayrı bir oyun olarak piyasaya çıkmayacak olması, serinin sevenleri tarafından oldukça olumlu tepkiler aldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Her ne kadar ilk sızıntılardan sonra karakterlerin şu anki nesle aktarımı bolca eleştiriye maruz kalmış olsa da, resmi duyurudan sonra tüm oyuncular aynı çatı altında birleşerek oyunun çıkışını beklemeye başladı.

Tüm bu eleştirilere rağmen, resmi duyuru sonrası oyun gündemine bomba gibi düşen yapım ile alakalı birçok paylaşım yapıldı.

Bu paylaşımlardan en günceli ve en dikkat çekenlerden biri ise, oyunun Remake ve orijinal versiyonlarının karşılaştırmasını yapan bir video oldu.

Tam 20 yıl önce, 1999 yılında çıkmış orijinal oyunla önümüzdeki sene kavuşacağımız yeniden yapımı arasındaki farklara, dün paylaşılan duyuru fragmanı üzerinden değinen video, bizlere oyun dünyasındaki görsel değişimi çok güzel bir şekilde gösteriyor.

Paylaşılan bu karşılaştırma videosu, iki oyun arasındaki grafik farkını oyunun ana karakterlerinin üç boyutlu modellemeleri üzerinden yapıyor.

RE Engine’i kullanacak olan yapım, 3 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirecek.

Oyunun Remake ve orijinal versiyonlarını bir araya getiren karşılaştırma videosunu hemen aşağıda sizlerle paylaştık.

Geçen yılların neler değiştirdiğini detaylıca görebilirsiniz.


Resident Evil 3: Nemesis Remake
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.