Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.09.2020

Biliyorum, normalde inceleme yazıları ile karşınıza çıkarım fakat bu sefer bir ön inceleme yazısı ile karşınızdayım. Remothered Broken Porcelain ön inceleme yazımda, çok da ön yargılı yaklaşmadan, oyunun bana birkaç gün önce sunulan deneme sürümünde edindiğim tecrübelerden bahsedeceğim. Zaten henüz erken aşamalarda, tam olarak elden geçirilmemiş bir sürümünü oynadığım için, çok da bir şey demem yanlış olur.

Remothered Broken Porcelain bizlere ne sunacak?

Açıkçası, ben bu Remothered serisinin önceki oyunu olan Remothered Tormented Fathers’ı oynamadım. O yüzden ondaki hikayeye hakim değilim. Remothered Broken Porcelain ön inceleme yazımı yazmam için gönderilen sürümde de sadece yazılı bir şekilde anlatılıyor. Oyuna başlarken bir yazı ile hikayeden bahsediliyor benim oynadığım sürümde. Fakat oyun tam çıkışını yaptığında olaylar görsel bir şekilde anlatılacak. En azından verilen bilgiler bu yönde.

Remothered Broken Porcelain’i oynarken bir kız yurdu gibi bir yerde buldum kendimi. Her şey çok çok güzel olmasa da normal ilerlerken bir anda evren mi değiştirdik, ne olduysa işler karıştı. Biraz önce minnoş bir kalbi olan kadın, canavara dönüştü. Vahşi bir şey oldu. Çatır çutur kesmeye başladı beni bulduğu yerde. Oyunda, gizliliğin çok önemli olduğu çoğu kez vurgulanıyor oynanış esnasında zaten. Ben de bol bol kullandım.

Oyunda gizliliğin önemli bir yeri olduğunu dile getirmiştim. Eğer stalker adı verilen bu düşmanlar sizi takip ediyorsa, onlardan saklanmanız gerekiyor. Saklanırken de sizi görmemeleri gerekiyor. Görmeseler bile tahminen olduğunuz yeri bulma şansları var, buna da dikkat etmelisiniz. Saklandıktan sonra geliyor, dolanıyor biraz ve gidiyor normal şartlarda. Eğer sizi bulursa, küçük bir hızlı zamanlı etkinlik gerçekleşiyor ve belli tuşlara basmanız gerekiyor. Başarınıza bağlı olarak işler yolunda gidiyor veya gitmiyor.

Remothered Broken Porcelain ön inceleme

Remothered Broken Porcelain oynarken başka neler gördün?

Bana sunulan demoda, etrafı iyi araştırmam gerekti. Eşyalar bulmam ve bunları birleştirerek daha güçlü veya kullanışlı silahlar haline getirmem gerekti. Bıçaklar, ilaçlar, bebekler, birçok şey. Zaten demonun sonunda da o minnoş dediğim kadını öldürmem gerekti, ana anahtarı alabilmek için. Onu almak için de elbette kadınla savaşmam gerekiyormuş. Görevde sadece onu alt etmem gerektiği yazıyordu, ekstra bir bilgi yoktu.

Ekstra bir bilgi olmayınca ben de şansımı arkasından yaklaşmakla denemek istedim. Nedense hep duyuyor beni ve yetişemiyorum. Neyse ki, tek darbe vurma şansınız bu değilmiş. Eğer ölecek durumdaysanız, yine bir hızlı zaman etkinliği gerçekleşiyor ve cebinizdeki silahlardan birini saplıyorsunuz. Yani, gördüğüm kadarıyla 2 şansınız var. Ya arkadan başarılı bir şekilde yaklaşıp saplayacaksınız ya da son şansınızı kullanacaksınız.

Bir de, bu yurda gelmeden önce kendimi bulduğum bir kısım vardı. Yanlış anlamadıysam elimde bir çivi atan tabancamsı silahlar var ya, onlardan vardı ama çivisi yoktu. O yüzden silah olarak kullanamadım. Bir de, silah olarak öyle şeyler var muhtemelen. Oyunun geri kalanı, olayları anlamak ve bulmacaları çözmek. Bayılırım bulmaca çözmeye. Bunun demo olduğundan mıdır, emin olamadım bulmacaları öyle aşırı aşırı iyi değildi ama yine güzel birkaç parça vardı. Telefon numarasını arayıp, şifre resetlemeyi öğrenmek gibi birtakım detaylar hoşuma gitti.

Remothered Broken Porcelain ön inceleme

Remothered Broken Porcelain ön inceleme sonucu nedir?

Şimdi, performans cart curttan bahsetmem doğru bir adım olmaz. Sonuçta, bu bir Remothered Broken Porcelain ön inceleme yazısı ve oyun, 20 Ekim 2020 tarihinde çıkacak. Gördüğüm kadarıyla, kontroller açısından biraz alışılması gereken hoş bulmacalara sahip güzel bir korku oyunu. Korku unsurlarını çok çok yaşayamadım, daha çok gerildim oynarken ama zaten jumpscare olarak da bilinen o şeylerden zerre hoşlanmam.

Remothered Broken Porcelain oynarken gördüklerim gerçekten hoştu. Açıkçası, çıkarsa denemek isteyeceğim bir oyun. Fakat ilk oyunu oynamaya üşenmiyor da değilim. Belki, çıkıştan hemen önce bir oynar, hikayeye iyice hakim olurum, emin değilim pek. Eğer korku oyunu seviyorsanız, gerilmekten hoşlanıyorsanız ve özellikle de bulmaca çözmeye bayılıyorsanız, gözünüz Remothered Broken Porcelain üzerinde olsun diyebilirim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.