Rekabetçi maçlarda tam performans için yapılabilecek 7 şey

Rekabetçi maçlarda tam performans için yapılabilecek 7 şey

Her vuruş oturmalı.

Günümüzde espor, oyun dünyasının önemli bir alanı bildiğiniz gibi. Espor oyunları arasında birçok oyun var. League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, PUBG, Fortnite, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ve daha nicesi bu listede çok rahat edinebilir. Peki, bu espor oyunlarının rekabetçi maçlarına girmeden önce, bir oyuncu olarak sizin tam performansınızla oynayabilmeniz için gerekli olan olan şeyler neler? Kendimizden de yola çıkarak, bu yazımızda olabildiğince bunlardan bahsedeceğiz. Sonuçta rekabetçi her türlü maçlarda tam performans, bir oyuncu için hayat meselesidir.

1) Sağlam ekipman

Bir oyuncunun olmazsa olmazı sağlam ekipmanlardır. Yeterince iyi ekipmana sahip olmayan oyuncular direkt 1-0 geride başlıyor maça. Kasan FPS, arada sırada da olsa algılamayan fare, tuşları sıkıntılı klavye, bir oyuncu için tam bir kabus. Bu sebeple, en azından o oyun için yeterli bir kasa, sağlam fare ve klavye olmazsa olmazdır bizler için.

2) Mis gibi çekilmiş bir uyku

Yorgun bir bedenin tam konsantre bir şekilde o oyunu oynamasını bekleyemezsiniz elbette. Her ne kadar 7/24 oyun oynamayı sevsek de, ne yazık ki bedenimizi de arada düşünüp dinlendirmek gerekiyor. Eğer doğru saatlerde yatar ve kalkarsanız, güne daha enerjik başlar, tekrar uyuyana kadar daha dinç bir şekilde oyununuzu oynarsınız. Vücudu zorlamamak lazım.

3) Güne bir Nescafé ile başlamak

Uykuyu ne kadar temiz çekerseniz çekin, uyanınca kendinizde olmayabiliyorsunuz. Sabah sabah içilen kahvenin keyfi de bir başka oluyor. Şöyle sıcacık bir Nescafé ile güne başlamak gibisi yok. Hem uyku kalmıyor hem de yorgunluktan iz kalmıyor.

4) Tok bir karın

Hani, “Aç ayı oynamaz.” derler ya, eğer karnınız açsa, doymamışsanız doğru düzgün oynayamazsınız. Çünkü aklınızın ucunda hep yemek olacaktır. Oyunda, yoldan geçen tavuğun kızartılmış halini gözümüzde canlandırırken az dayak yemedik. Tecrübe konuşuyor. Yemek şart.

5) Kesilmeyen internet

Çevrim içi oyunlar denilince, en temel gereksinimlerden bir tanesi kesinlikle internet. İnternet bozuk olunca, birisi bir şeyler indirirken veya yüklerken, en ufak bir kesinti olduğunda oyunun tadı kaçıyor. Zaten vuramıyorsunuz da adamı. Hele bir de bağlantı tamamen koparsa ölme eşeğim ölme. Her ne kadar her evde muhteşem altyapı olmasa da, en azından o altyapıya göre düzgün bir hizmet veren internet sağlayıcı ve hizmeti bulunur. İşte tam olarak onu yakalamak gerekiyor.

6) Stressiz, sinirsiz bir gün ve oyun

Konu her ne olursa olsun, en ufak bir sinir, stres bile oyununuzu bozmaya yetebiliyor. Bu sinir, stres oyunun içinde olsun veya oyunla alakasız olsun, fark etmez. Eğer kafanız dağınıksa, tam olarak odaklanmak asla mümkün olmuyor. Bazı şeyler hiç gitmiyor göz önünden. Özellikle de o kapıdan çıkışı…

7) Olabildiğince ayık kalmak

Her ne kadar temiz bir uyku çekmiş olsanız bile, bir yerden sonra yoruluyor insan. Arada sırada ara vermekte fayda var. En azından şöyle 15-30 dakika dinlenip, muhabbet edip moral yükselttikten ve tekrar dinlendikten sonra yardırmaya devam etmek faydalı olabiliyor. Bu, erkenden yorulmayı engelliyor, biraz daha ayık kalabiliyorsunuz, dalıp gitmeden düşmanlara günlerini gösterebiliyorsunuz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.