Menü
https://leadergamer.com.tr/overwatch-cin-yeni-yil/

Red Dead Redemption 2 çıktığı zaman Grand Theft Auto Online desteği kesilebilir

Rockstar Games’in yeni oyunu çıktığında Grand Theft Auto Online için güncellemeler kesilecek.


Rockstar Games şu sıralar oldukça yoğun. Çünkü şirket, hem Grand Theft Auto Online güncellemeleri için çalışıyor, hem Grand Theft Auto VI için çalışıyor, hem henüz duyurulmamış bir proje için çalışıyor, hem de Red Dead Redemption 2 oyununu geliştiriyor. Peki, bu ne zamana kadar sürecek? Bu yoğunluğa, firma çok uzun bir süre dayanmayacaktır çünkü Red Dead Redemption 2 çıktığı zaman bir de Red Dead Online sürülecek piyasaya. Böylece firma, 5 farklı proje üstünde çalışıyor olacak. İşte tam da bu yüzden, Rockstar Games yeni oyununu piyasaya sürdüğü zaman Grand Theft Auto Online için güncelleme/ek paket desteği kesilebilir. Bu arada, tüm bunları kafamızdan söylemiyoruz. Yanlış anlaşılmasın. Bu konuda birçok farklı bilgi sızdırıldı. Bu sızdırılan bilgilerden bahsediyoruz.

Red Dead Redemption 2 çıktığı zaman Grand Theft Auto Online desteği kesilebilir

Sizlere daha önce Red Dead Online ve Grand Theft Auto Online hakkında birçok sızdırma haber sunmuştuk. Sunmuş olduğumuz bu haberlerin neredeyse tamamı doğru çıkmıştı. Doğru çıkmayan tek bir haber vardı, onun da doğru çıkmama sebebi, henüz tarihinin gelmemiş olması. İşte bu kadar doğru haber, tek bir kullanıcı tarafından sızdırılmıştı: Yan2295. Yan2295 isimli bu kullanıcı, yine Rockstar Games içinden bazı bilgiler sızdırdı ve biraz önce bahsettiğimiz şeylerin sinyalini verdi. Bahsettiğimiz kullanıcı, bu bilgileri Grand Theft Auto geliştirici ekibi olan Rockstar North cephesinden sızdırdı.

Kullanıcının dediğine göre şu an Rockstar North, 4 farklı parçaya bölünmüş durumda. Bu parçalardan ilki Rockstar San Diego ekibine Red Dead Redemption 2 için yardımcı oluyor. İkinci parça ise Grand Theft Auto VI üzerinde çalışıyor. Bu sırada üçüncü parça duyurulmamış bir proje üzerinde çalışırken, son parça ise Grand Theft Auto Online için içerik üretiyor. Yan2295 isimli kullanıcının dediğine göre Rockstar Games, 4. ekibinin görevini sonlandırmak istiyor. Yani, Grand Theft Auto Online için içerik desteğini, güncellemeleri sonlandırmak istiyor. Bunun sebebi ise Red Dead Online ve Red Dead Redemption 2 oyunlarının çıkacak olması. Fakat bu destek hemen kesilmeyecek çünkü oyun finansal açıdan oldukça başarılı. Bu yüzden Take-Two firması, Rockstar Games’in Grand Theft Auto Online desteğini, Red Dead Redemption 2 çıkana kadar devam ettirmelerini istedi. Ayrıca Take-Two, bu destek kesilmesini yavaş yavaş yapmak istediği için destek bir anda tamamen kesilmeyecek. Her geçen ay, oyun için daha az güncelleme görmeye başlayacağız, daha az içerik eklenecek.

importexport-800x450

Kaan GEZER Editör