Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırılmış olabilir

Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırılmış olabilir

Acaba doğru olabilir mi?

Rockstar Games, oldukça sürpriz bir şekilde Red Dead Redemption 2 oyununu duyurmuştu. Bu duyuru, oyun hakkında çok fazla detay vermeyen bir video ve bir çıkış tarihi ile yapılmıştı. Fakat bir sorun vardı: Videoda verilen çıkış tarihi pek de detaylı değildi. Çünkü çıkış tarihi sadece 2017 olarak verilmişti. Sonradan öğrenmiş olduk ki, bu oyun 2017 senesinin son bahar aylarında, diğer büyük AAA oyunlar ile birlikte çıkacaktı. Buna rağmen elimizde tam bir gün, tam bir tarih yoktu. Geçen gün ise bir İngiliz perakendeci olan Base, Red Dead Redemption 2 oyununu bir çıkış tarihi ile listeledi. Base tarafından verilen çıkış tarihi ise, sizlerin de aşağıdan görebileceği gibi, 26 Eylül 2017 idi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırılmış olabilir

Bu çıkış tarihinin haber değeri taşımasının bir nedeni de var tabii. Bu neden ise, verilmiş olan bu çıkış tarihinin, bazı standartlara uyuyor olması. Şöyle ki, İngiltere’de genelde büyük AAA oyunlar Salı günleri çıkışını gerçekleştiriyor. 26 Eylül 2016 ise takvimlerde Salı gününü gösteriyor bizlere. Yani bu çıkış tarihine inanmak sebeplerden bir tanesi bu. Bir diğer sebep ise, bu çıkış tarihinin Rockstar Games tarafından verilen, 2017 sonbahar aylarına uyuyor olması. Yine de ortalıkta resmi bir açıklama olmadığı için bunların hepsini birer söylenti olarak almalıyız. Hemen inanmamalıyız. Umuyoruz ki bu konuda resmi bir açıklamayı da yakın bir zamanda alabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Red Dead Redemption 2 hakkında en son, “Hatırlayacağınız üzere, yakın bir geçmişte Denuvo isimli anti korsan teknolojisinin birçok bilgileri sızdırılmıştı. Bu bilgiler arasında bol bol Red Dead Redemption 2 ismi de bulunuyordu. Burada da kafalar karışıyor işte. PC için çıkmayacak bir oyunun, Denuvo ile ne işi olabilir? Konsollarda işlemiyor çünkü bu teknoloji. Görülen o ki, Rockstar Games, PC oyuncularını üzmemek için oyunun PC sürümü üzerinde çalışıyor. Peki, neden sadece konsollar için duyuruldu? Bunun sebebi, oyunun henüz hazır olmaması olabilir. Bildiğiniz üzere Grand Theft Auto V yapıtı da PC platformuna çok geç çıkmıştı. Red Dead Redemption 2 ile de böyle bir durum görebilmemiz çok muhtemel.” şeklinde bir haber sunmuştuk sizlere.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.