Menü
https://leadergamer.com.tr/no-mans-sky-yeni-guncelleme/
5G , Qualcomm 8 Ocak 2017 20:40

Qualcomm, 5G, elektrikten sonra en büyük yenilik diyor

Şirkete göre, her şey sadece hızdan ibaret değil.


Günümüzde hızla gelişmekte olan teknolojiye ayak uydurmak için günlük hayatta kullanmamız gerekiyor, bu teknolojilerden iletişim ile ilgili olanlar ise direkt olarak günlük hayatımıza giriyor. Las Vegas’ta düzenlenen CES 2017 fuarında konuşan Qualcomm Genel Müdürü Stephen Mollenkopf, bu yeni teknolojilerin en önemlilerinden birinden bahsetti. Geleceğin iletişim teknolojisi olan 5G hakkkında konuşarak bizleri bu konuda bilgilendirdi.

Qualcomm 5G

3G teknolojisinin görüntülere, 4G teknolojisinin ise video bağlantılarına destek verdiğini düşünürsek; 5G teknolojisinin ise bütün dünyaya ve her nesneye destek vereceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Sözlerine, “Bu teknoloji daha önce görülmemiş yepyeni bir ağ olacak. Eşi benzeri olmayan cihaz çeşitliliği, çok daha yüksek hız ve çok daha kompleks bir yapıyla karşılaşacağız.” şeklinde başlayan Stephen Mollenkopf, bu konu üzerinde konuşmaya çarpıcı sözleriyle devam etti.

5G hakkında, “Arabaların veya elektriğin icat edilmesiyle aynı etkiyi yaratacak bir teknolojiden bahsediyoruz. Bütün ekonomileri ve bütün toplumları etkileyecek bir yenilik bu.” şeklinde konuşan Stephen Mollenkopf; hepimizin ilgisini çekmeyi başardı. Bu arada eklemeden geçmeyelim, Qualcomm’un yeni Snapdragon 835 çipi de bu bağlantı teknolojisini destekleyecek kadar güçlü. Sizler bu yeni teknoloji hakkında düşündüklerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yaşar Baturalp Editör