PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun Xbox One boyutu ortaya çıktı

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun Xbox One boyutu ortaya çıktı

İlginç bir boyut.

PlayerUnknown’s Battlegrounds şu an sadece Steam üzerinden PC oyuncularına sunuluyor ama şu an oyunun Xbox One sürümü de geliştirilme aşamasında. Oyunun bu sürümünün çıkış tarihi de zaten sadece birkaç hafta uzaklıkta. Geçtiğimiz günlerde ise PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun Xbox One sürümünün boyutu ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere bu oyun, sadece Xbox One kullanıcıları için hem dijital, hem de kutulu olarak çıkacak. İşte oyunun kutulu sürümünde, Xbox One üzerinde ortalama 30 GB boş alana ihtiyacımız olduğu belirtiliyor.

PUBG

Karşılaştırma yapmak gerekirse, oyunun Steam üzerindeki sistem gereksinimlerinde de 30 GB gerekliliği yazıyor ama oyunu indirip, kurduğunuz zaman PUBG sadece 8 ile 10 GB arasında bir yer kaplıyor. Bu yüzden geliştirici ekibin neden ısrarla 30 GB istediğini pek anlayamıyoruz. Xbox One platformu için de bu boyut muhtemelen aynı olacaktır fakat Xbox One X üzerinde boyut biraz daha yüksek olabilir çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunun Xbox One X sürümü, Xbox One sürümüne göre biraz daha gelişmiş olacak.

PUBG Hakkında

PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyunun sonunda hayatta kalmayı başarabilen tek bir oyuncunun kazanabildiği ve oyuncu topluluklarının görüşlerinin toplanarak ortaya çıkardığı bir oyundur. Tüm oyuncular oyuna eşit şartlarda, kelimenin tam manasıyla hiç bir şeyleri olmadan başlarlar; haritanın çeşitli yerlerinde bulunan silah & ekipman ve gereçleri toplayarak tek başlarına hayatta kalma mücadelesi verirler. UNREAL 4 Oyun Motoruna sahip, gerçekçi ve olağanüstü heyecanlı olan bu oyun, 8 kilometre karelik bir harita içerisinde oynanmaktadır.

ARMA Serisi, H1Z1 : King of the Kill gibi oyunların ve “Battle Royale” oyun türünün öncüsü olan, PlayerUnknown takma adıyla dünyaca üne sahip Brendan Greene, bu heyecan verici proje için Bluehole’un tecrübeli ekibiyle birlikte çalışmıştır. Bu sadece bir oyun değil: HAYATTA KALMA SAVAŞI!

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın