Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 26.06.2020

PUBG Mobile 'da son günlerde ortaya çıkan bu hata tüm oyuncuların canını sıkmış durumda, oyuna girdiğiniz arkadaşlarınızla oynamak isterken lobiden hiçbir ses almazsınız ve sesiniz de gitmez. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile ses sorunu , ses gelmiyor, ses gitmiyor gibi sorunların çözümlerini göstereceğiz. Aşağıda verdiğimiz yöntemi uygularsanız hatanın çözümüne ulaşacaksanızdır.

PUBG Mobile Ses Sorunu - Ses Gelmiyor Çözümü

Oyunda çıkan bu hata yeni olmaya başladı ve tüm oyuncuların canını sıktı. Çözümü bir şekilde var fakat her seferinde bunu yapmanız gerekiyor onun dışında herhangi bir resmi çözüm yok büyük ihtimal yeni bir güncelleme ile hatanın çözümüne ulaşılacaktır. Aşağıdaki yöntem sayesinde şimdilik idare edip oynayabilirsiniz fakat ne zaman düzelir belli olmaz, eğer hala bu hata devam ederse PUBG Mobile'a destek talebinde bulunabilirsiniz. Ne kadar çok destek talebi olursa bu hatayı öncelikli olarak çözeceklerdir.

  • Oyuna girin
  • Oyna'ya basın
  • Sunucuyu Kuzey Amerika olarak değiştirin
  • Arkadaşlarınızı kendi odanıza çağırın siz gitmeyin siz giderseniz hata devam eder
  • Herkes lobiye geldiğinde sunucuyu tekrar Avrupa olarak değiştirin
  • Sorununuz çözülmüş olacaktır, tamamen çözülene kadar bu alternatif yöntemi deneyebilirsiniz

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.