Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 23.08.2020

PUBG Mobile rekabet sistemi oyuncular için oldukça önemli bir sistem, bu yüzden oldukça fazla değer veriliyor. Bu sistemde birde kadem koruma sistemi var, bu yazımızda sizlere PUBG Mobile kademe koruma hakkında detaylı bilgileri vereceğiz.

PUBG Mobile Kademe Koruma

PUBG kademe koruması aslında rekabet olarak çok iyi bir sistem. Mevcut kademeniz en düşük seviyeye geldiği zaman PUBG kademe koruması devreye girer ve sizin bir alt kademeye düşmenizi engeller bu sayede alt kademeye düşmezsiniz, düşmediğiniz gibi de tekrar üst kademelere çıkabilirsiniz. Her rütbede beşinci kademeye ulaşırsanız sizlere 3 adet kademe koruması verir ve bunlar otomatik olarak devre girer. Fatih ve As rütbelerinde 3 kademe koruması gelir.

PUBG Mobile Rütbe Puanları

PUBG Mobile’de rütbe puanlarını bilmiyorsanız sizler için bütün rütbelerin puanlarını ekledik merak ediyorsanız veya bilmek istiyorsanız bakabilirsiniz.

  • Bronz: 1200 – 1699 Puan
  • Gümüş: 1700 – 2199 Puan
  • Altın: 2200 – 2699 Puan
  • Platin: 2700 – 3199 Puan
  • Elmas: 3200 – 3699 Puan
  • Taç: 3700 – 4199 Puan

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.