PS5 duyurusu ile birlikte Sony ekibinden ayrılanlar oldu

PS5 duyurusu ile birlikte Sony ekibinden ayrılanlar oldu

Şirketin yetkili isimlerinde değişiklikler oluyor.

Sony ekibi son günlerde biraz zorluk çekiyor gibi görünüyor. Zira, ortaya çıkan bilgilere göre ekip içerisinde hoş olmayan olaylar dönmekte. Bu konuda özellikle de birçok işten çıkarılma ve işten ayrılma olayları söz konusu oldu. Ortaya çıkan bu bilgilere bakacak olursak, Sony ekibinin içerisinde bir liderlik açısından tekrardan organize olma olayları mevcut. Hem de, şirketin en önemli alanlarında olan bir olaydan bahsediyoruz. Zaten, geçtiğimiz günlerde PS5 duyurusunu yapan ekiple adını sık sık duyduğumuz Shawn Layden da, geçtiğimiz hafta işten çıkmıştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS5 duyurusundan sonra Sony içerisinde bir şeyler oluyor

VGC raporuna göre, Amerika’daki liderler kalkarak Londra’ya gittiler. Londra’ya varan liderler, şirket çalışanlarının bir kısmını işten çıkardı. İşten çıkarılanlar arasında pazarlama, PR ve benzeri önemli alanlardan önemli isimler işten çıkarıldı. Bütün bu işten çıkarılma olayları ise, PS5 duyurusunun yapıldığı hafta içerisinde gerçekleşti. Tabii, bu işten çıkarılma zamanlamasının duyuru ile çok alakası olmayabileceği de belirtiliyor.

VGC’nin kaynaklarına göre, şirketin Amerika tarafı öyle bir konuma geldi ki, artık şirketin Avrupa tarafı için de karar verebiliyor. Bu da, şirket içerisinde daha önce görülmüş olan bir şey olmadığı için, birçok kişiyi de şaşırttı. Dahası, şirketin Avrupa dalından yıl boyunca zaten hep çalışan çıkarılıyordu, bu sebeple çok da şaşırtıcı olmuş bir şey değil. Daha önce bahsettiğimiz gibi, Shawn Layden gibi önemli bir ismin de geçen hafta bir anda şirketten çıkması, şirket içerisinde yeniden organize olma ihtimalini yükseltiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.