PlayStation VR kullanmak için belirli bir alan gerekecek!

PlayStation VR kullanmak için belirli bir alan gerekecek!

Neyse ki çok fazla bir alan gerekmiyor.

13 Ekim 2016’da tüm dünya için çıkışını yapacak olan PlayStation VR için meraklı bekleyiş devam ediyor. Bekleyişimizle birlikte, cihazla ilgili yeni bilgiler de elimize sık sık ulaşıyor. PlayStation Asya internet sitesinin yayımladığı kullanıcı kataloğuna göre, cihazı kullanmak için ideal bir alana ihtiyaç duyacağız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

psvrareacoverage

Sitede belirtilene göre, oturarak oyun oynayacak oyuncular için 6 m2‘ye yakın bir alan gerekecek. Bahsi geçen katalogda, oyuncuların satın almadan önce sanal gerçeklik başlığını denemelerini ve cihazı kullanırken nasıl hissettiklerini göz önünde bulundurmalarını öneriyor. Site konuya, “PlayStation VR, 3D görüntü teknolojisi kullanıyor. 3 boyutlu grafikleri deneyimlemek ve sanal gerçeklik başlığını takmanın verdiği his dolayısıyla, kullanıcıların satın almadan önce cihazı mağazalarda veya belirli etkinliklerde denemelerini rica ediyoruz.” şeklinde açıklık getiriyor.

Sitedeki soru cevap kısmında ise cihaz ile ilgili bazı belirsizliklere açıklık getirilmiş. Belirtilene göre, gözlük kullanan oyuncular da cihazı rahatlıkla kullanabilecek, fakat bazı şahsi farklılıklarla. Evet, burada benim de biraz kafam karıştı açıkçası. Ayrıca, Social Screen, Mirroring Mode ve Seperate Mode ile ilgili bilgilendirmeler de mevcut. Social Screen, oyuncuların aileleri ve arkadaşları ile oyunları oynamasına imkan tanıyacak. Mirroring Mode, oyuncunun cihazda gördüğü görüntüyü harici bir cihaza aktaracak. Seperate Mode ise cihazı kullanan kişilerle, aynı oyunu televizyonlarından oynayan oyuncuların birlikte oynamasına yarayacak.

Cihazda ayrıca sinematik mod da bulunuyor. Bu mod, sanal boşlukta yaratılan büyük ekranda oyuncuların oyunlarını, filmlerini ve diğer içeriklerin tadını çıkarmalarını sağlayacak. Son olarak belirtilen bir ibareye göre, cihaz 12 yaşından büyük kişiler için kullanıma uygun. 399 dolar fiyat etiketiyle çıkışını yapacak PlayStation VR, Japonya’da Driveclub VR oyunu ile aynı anda çıkışını yapacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.