Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 03.06.2021

PlayStation stüdyoları, neredeyse yarısı daha önce duyulmamış olan 25 tane yeni oyun üzerinde çalışıyor. Bu 25 oyunun bir yarısı resmi olarak duyurulmuş veya resmi olarak duyurulmamış olsa da devamı beklenen serilerin oyunlarından oluşuyor. Diğer yarısı ise daha önce hiçbir yerde duyulmamış yepyeni oyunlardan oluşuyor. PlayStation stüdyolarının başındaki isim, Hermen Hulst PlayStation.Blog sitesinde bir röportaja katıldı. Röportajda bu konuyla beraber PlayStation özel oyunlarının PC’ye gelmesiyle de ilgili açıklamalar yaptı.

PlayStation stüdyoları yarısı daha önce duyulmamış 25 yeni oyun üzerinde çalışıyor

Hermen Hulst katıldığı röportajda, bilinen oyunlarının yanında daha önce duyulmamış, yeni oyunlar geliştirmenin de onlar için çok önemli olduğunu söyledi. Hermen Hulst, bu duyulmamış yeni oyunlar hakkında son derece az bilgi verse de bu oyunlardan birisi için, “Bend Studio çok heyecan verici bir oyun üzerinde çalışıyor ve geliştirme süreci çok istekli bir şekilde ilerliyor. Oyunu, Days Gone ile geliştirdikleri derin açık dünya sisteminin üzerine inşa ediyorlar. Onlar adına çok mutluyum.” dedi. Yine de duyulmamış oyunlar geliştirmeye ağırlık vermenin stratejilerinden sadece bir tanesi olduğunu söyledi. PlayStation stüdyolarının risk almak konusunda herhangi bir sorununun olmamasını istediğini belirtti. Şu ana kadar getirdikleri, oyun yapımında sınırları zorlama ideolojilerini de devam ettirmek niyetinde olduklarını ekledi.

Röportajda PlayStation özel oyunlarının PC’ye gelmesine de değinildi. Daha önce PlayStation özel oyunlarından olan Horizon Zero Dawn ve Days Gone oyunu PC platformundaki oyunculara sunulmuştu. Yine de geliştirici ekibin bu konuda çok yeni olduğunu söyleyerek söze başlayan Hermen Hulst, beklentileri çok yukarı çıkarmadı. Horizon Zero Dawn oyununun yakaladığı başarı ile sözlerine devam ederek bu durumun, PlayStation ekosistemi dışındaki oyuncuların PlayStation özel oyunlarına duyduğu iştahı gösterdiğini söyledi. Bu oyunculara da değer verseler de PlayStation platformunun PlayStation stüdyoları tarafından üretilen oyunların çıkış tarihinde oynanabilecek tek yer olmaya devam edeceğinin altını çizdi. Bunun yanında PC platformuna çıkması planlanan oyunların, PlayStation çıkış tarihinden yaklaşık iki yıl sonra PC platformuna çıkan Days Gone örneğini vererek, pek kısa olmayan bir süre boyunca PlayStation özel oyunu olarak kalacaklarını da ekledi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.