PlayStation 5 oyunları daha hızlı yüklemek için Samsung SSD kullanabilir

PlayStation 5 oyunları daha hızlı yüklemek için Samsung SSD kullanabilir

Yükleme sürelerinde aşırı büyük oranda düşüşler gösteriliyor.

Bildiğiniz üzere PlayStation 5 önümüzdeki yıl çıkışını gerçekleştirecek ve işin biz oyuncular için daha da güzel kısmı ise, konsol şimdiye kadar olduğundan kat kat daha hızlı olacak. Sony’nin gelecek konsolu, aynı zamanda yükleme ekranları konusunda da çok daha hızlı olabilir. Olabilir diyoruz, çünkü henüz net bir şey belli değil. Bu yüzden bu haberimizde vereceğimiz bilgileri daha çok ihtimal olarak görmenizi isteriz. Niko Partners’ta tecrübeli bir analist olan Daniel Ahmad tarafından paylaşılan bir Twitter gönderisinde, ekibin gelecek konsolunun Samsung SSD kullanarak daha hızlı yükleme süreleri ile karşımıza çıkabileceğinden bahsetti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PlayStation 5 ile Samsung SSD kullanılacak olması kesin değil

Yukarıda sizlerle paylaştığımız Twitter gönderisinde Daniel Ahmad, “Görünüşe göre PlayStation 5 ve gelecek nesil konsollar, bugün Tokyo’da yapılan Samsung sunumuna göre, daha hızlı yüklemeler için Samsung SSD’leri kullanabilir.” diyor. Hemen altında ise sunum esnasında gösterilen bir görsel yer alıyor. Samsung ekibi, oyunlarda daha iyi yükleme süreleri sunacak olan NVMe SSD’lerinden bahsetti. Her ne kadar direkt olarak PS5 işaret edilmemiş olsa da, sunum esnasında PS5 oyun kumandası da gösterilen görseller arasında yer alıyordu.

Samsung ekibinin verdiği bilgilere göre bu yeni SSD, oyun konsolları çağında bir devrim olarak nitelendirilebilir. Bu SSD’ler sayesinde hem oyun yükleme süreleri büyük oranda düşüyor, hem de konsolunuzun açılış süresinde büyük bir düşüş oluyor. Normal bir HDD 50 saniye civarlarında konsolun açılmasını sağlarken, bu süre SSD ile 29 saniye civarlarında sürüyor. Optimize edilmiş bir NVMe kat kat daha da düşük sürelere iniyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.