PlayStation 3 üretimi resmi olarak durduruldu

PlayStation 3 üretimi resmi olarak durduruldu

11 sene ardından oldukça başarılı bir konsol da piyasaya elveda dedi.

Avrupa ülkelerine 23 Mart 2007 tarihinde giriş yapan PlayStation 3, çıkışından 10 sene sonra piyasaya elveda dedi. Orijinal çıkışını 11 Kasım 2006 tarihinde gerçekleştiren bu konsol, Sony tarafından en az 10 sene desteklenecek şeklinde lanse edilmişti ve Sony, görünüşe bakılırsa 11 senelik bir destek ile sözünü tuttu. Sony, daha önce PlayStation 2 için 13 senelik bir destek sunmuştu. PlayStation 1 desteği ise 11 sene sürmüştü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PlayStation 3 üretimi resmi olarak durduruldu

Bahsettiğimiz bu bilgi, direkt olarak resmi PlayStation Japonya sitesinden geldi. O site üzerinde yapılan açıklamaya göre, konsolun üretimi tamamen durduruldu. Bu da demek oluyor ki, piyasada kalan son konsollar da satıldıktan sonra, artık yeni bir PlayStation 3 görmemiz imkansız olacak. Tabii bu durum şimdilik sadece Japonya için geçerli ama Batı ülkelerine de bu karar er ya da geç mutlaka gelecektir.

Hatırlayacak olursanız, geçtiğimiz senelerde de Microsoft ekibinin Xbox 360 konsolu için aynı şey yaşanmıştı. Artık yavaş yavaş eski nesil konsollar piyasadan çekiliyor ve şimdiki nesil iyice yüksek bir pazar payına sahip olmaya başlıyor. Ayrıca eski nesil konsolların piyasadan çekiliyor olması da, yeni nesil için bir işaret olabilir fakat Sony ve Microsoft, jenerasyon ortasında yeni konsollar çıkarttığı için, şu an herkes yeni nesil için çok erken olduğunu düşünmekte.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.