Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: LeaderGamer, Editör Yazım tarihi: 11.03.2013

“Steam Box” olarak da bilinen Xi3 firmasının Piston adlı oturma odası dostu mini PC’si ön siparişe çıktı.

20130108_steambox_hrHafta sonu SXSW Gaming Expo‘da Xi3 firması Piston için ön siparişleri kabul etmeye başladıklarını açıkladı. 128GB SSD ve 8GB RAM bulunan taban sürümünün fiyatı 899.99 dolar  olarak belirlendi ve bunun SXSW‘e özel fiyat olduğu belirtildi. Expo, 17 Mart  günü sona erdiğinde ürünün fiyatı 999.99 dolar  olacak. Xi3 ayrıca, Piston’un temel özellikleri yükseltmemize de olanak sağlıyor, 512GB SSD içeren bir versiyon istersek fiyat 1,649.99 dolara  yükseliyor.

 Xi3 CEO’su Jason A. Sullivan, ön siparişi verilen konsolların, çıkış tarihi olan 2013 sonuna kadar gönderilmeyeceğini belirtti. Ön siparişlerin neden şuandan itibaren alındığını da Sullivan şu sözleri ile aktardı: PISTON konsolu ilk defa ocak ayında CES 2013’te tanıtıldığından beri; medya ile oyuncuların bir hayli ilgisini çekti ve birçok ödül kazandı. Bizde bu yoğun ilgi ile gelen talepleri bu yıl karşılayamayacağımızdan korktuk. İşte bu yüzden daha önce değilde; bugün, SXSW Gaming Expo’da, PISTON konsolu için ön siparişleri başlatıyoruz.” dedi.

Ayrıca, Piston‘un özelleştirilebilen menüsünü ve nasıl çalıştığını gösteren bir video da yayınlandı. Video da konuşmacının “Konsol ile ne yaptığınızı önemsemiyoruz” dediğini rahatlıkla duyabilirsiniz. Bu da konsolun geliştiricilere açık olacağının bir kanıtı niteliğinde.

Son olarak yorum sizde. Sizce fiyat nasıl? Böyle daha önce denenmemiş bir ürüne, bu fiyatı ödemek bir kumar mı?

Piston Is Available For Pre-order

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.