Pillars of Eternity II: Deadfire konsollara da geliyor

Pillars of Eternity II: Deadfire konsollara da geliyor

Beğenilen rol yapma oyunu, tüm yeni nesil platformlara ulaşacak.

İlkiyle büyük beğeni kazanan, izometrik rol yapma oyunu Pillars of Eternity, yakın zamanda ikinci oyunuyla hayranlarının karşısına çıkacak. Uzun süredir geliştirme aşaması sürdürülen yeni oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça, türü ve ilk oyunu sevenleri heyecanlandıracak açıklamalar da geliyor. Son bilgilere göre Pillars of Eternity II: Deadfire, konsollar için ayrı bir ekip tarafından geliştiriliyor. Konsollar demişken, sadece PlayStation 4 ve Xbox One değil, Nintendo Switch sahipleri de yeni oyunu deneyimleyebilecekler.

Pillars of Eternity II: Deadfire konsollara da geliyor

Oyunun PC, Mac ve Linux sürümleri, 3 Nisan 2018 tarihinde piyasaya çıkacağı daha önceden bildirildi. Geliştirici ekip Obsidian Entertainment, oyunu açıklanan tarihte çıkartabilmek için hummalı bir çalışma yürütürken, oyunun konsollar için akıbeti belli oldu. Merakla beklenen Pillars Of Eternity II: Deadfire, 2018 yaz sezonunda, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformları için de çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun ana geliştirici ekibi Obsidian Entertainment bilgisayarlar için uğraşırken, konsol cephesini Red Cerberus isimli geliştirici ekip üstleniyor. Konsol oyuncularını sevindiren Pillars Of Eternity II: Deadfire, bağımsız dağıtımcı Versus Evil ve Obsidian Entertainment ortaklığıyla dağıtılacak.

Unutmadan hatırlatalım, beğenilen izometrik rol yapma oyununun birincisi, 2017 yazında PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirmişti. Özetle konsol oyuncuları bilgisayar kullanıcılarına nazaran yeni oyunu daha kısa süre beklemek durumunda kalacaklar. Öte taraftan Nintendo Switch sahipleri için de izometrik bir rol yapma oyununun kütüphanelerine eklenmesi sevindirici olacaktır. Böylesine detaylı bir yapımın, tüm yeni nesil konsollara ulaştırılması da ayrıca takdiri hak ediyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın