Pro Evolution Soccer 2018 almamak için 8 sebep

Pro Evolution Soccer 2018 almamak için 8 sebep

Pro Evolution Soccer 2018 alacaksınız, fakat kararsız mı kaldınız?

14 Eylül 2017 tarihinde biz oyuncuların beğenisine sunulan Pro Evolution Soccer 2018 hakkında, daha önceden bir PES 2018 almak için 10 sebep isimli bir yazı yayımlamıştık. Oyunu satın almak için o kadar sebep sunduk. Peki, satın almamak için hiç mi sebep yok dersiniz? Elbette var ve bu yazımızda da sizlere bu sebeplerden bahsedeceğiz. Bizimle aynı fikirde olmadığınız maddelerle elbette karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer böyle bir durum olursa, lütfen bizlere yorumlarda hangi maddenin size ters düştüğünü ve neden ters düştüğünü dile getirin. Ayrıca, sizin satın almamak için sunabileceğiniz sebepleri de merakla bekliyoruz.

PES 2018 almamak için 8 sebep - Pro Evolution Soccer 2018 almasak mı?

1) Oynanış açısından, rakibine kıyasla biraz daha eksik kalıyor olması

Yanlış anlaşılma olmasın, serinin geçen sene çıkışını gerçekleştirmiş olan yapıma göre en ufak detaylarda dahi büyük gelişmeler gözle görülür derecede belli. Fakat, Konami, Pro Evolution Soccer 2018‘i sunarken ağzıyla kuş da tutsa, ne yazık ki FIFA‘nın sunduğu kaliteyi bugüne kadar yakalayamadı. Çok yaklaştı, fakat yine hep bir şeylerde eksik kaldı.

2) Pro Evolution Soccer 2018 içerisindeki Türkçe spiker eksikliği

Türkçe çeviri yapılmış, iyi, güzel, ama spiker nerede hocam? Yıl oldu 2017, oyun sektöründe tüketici olarak önemli bir yere sahibiz ve hala daha Türkçe spiker gelmiyor. Hoş, önceden çeviri olmamasına kızıyorduk, o geldi, şimdi spiker olmamasına kızıyoruz, fakat madem çeviri ile uğraşılmış, neden spiker de gelmiyor ki? Türk oyuncular olarak, Türkçe spikerleri kesinlikle hak ettiğimize inanıyoruz.

3) PES 2018 oyunundaki çeviri hataları

Aslında, öyle göz gezdirince çok da aşırı göze batan hatalar görmek mümkün değil, fakat bazı hatalar var ki, oyunu Türkçe olarak onayan insanlara zor anlar yaşatıyor. Bunun en büyük örneği de, karşımıza İşeyici Ayarları olarak çıkan grafik seçenekleri. Oyuna detaylı bir şekilde grafik seçenekleri eklenmiş, çok güzel, fakat adı neden İşeyici Ayarları ki? Merak edip girip bakmasak bulamayacağız resmen. Çevirilerden sorumlu olan elemana bütün saygımızı sunuyoruz.

PES 2018 almamak için 8 sebep - Pro Evolution Soccer 2018 almasak mı?

4) Zorluk açısından bambaşka bir boyuta taşınmış olması

Pro Evolution Soccer 2018 oynarken, orta zorluk ayarları çok güzel ve kıvamında olmuş, fakat zorluk ayarını yukarıya çektikçe oyun kabusa dönüyor. Yapay zekanın geliştirilmesi gerçekten çok güzel bir olay, fakat gelişen yapay zeka ile bizim işimiz zorlaşıyor. Eğer gözünüzde bir futbol oyunu varsa ve sürekli galip gelmek istiyorsanız, PES 2018 kesinlikle size göre değil demektir, aman uzak durun.

5) Takım ve oyuncu isimleri ile ilgili sorunlar

Konami, lisans ile uğraşmak istemiyor anlaşılan. Sırf bu yüzden, oyun içerisinde ne yazık ki takım, amblem ve oyuncu isimleri gibi konularda eksiklikler bulunuyor. Her ne kadar birtakım yamalar ile bu sorun giderilebilse de, böylesine bir sorunun en başından bizlerle olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle Pro Evolution Soccer 2018‘in şu anki fiyatının tamamını ödeyen bireylerin, sunulan eksikliği hak etmediklerini söyleyebiliriz.

6) Mikro ödemelerin bulunuyor olması

Günümüz oyunlarından eksik olmayan bir özellik olan mikro ödemelerin, PES 2018 içerisinde de bulunuyor olması, gerçekten can sıkıcı bir durum. 1 dolar ile 30 dolar arasında değişen ücretlerle satın alabileceğiniz myClub puanlarını türlü yollarla harcamanız mümkün. Elbette, ücretsiz olarak da sahip olabilirsiniz bu puanlara, fakat ücretle alması daha basit. Bu puanlar ise, oyun içerisindeki en iyi oyuncuları, şansınıza bağlı olarak almak gibi bir avantaja sahipsiniz ve böylesine bir avantaj, diğer oyuncuları arkada bırakmanız demek.

PES 2018 almamak için 8 sebep - Pro Evolution Soccer 2018 almasak mı?

7) Fiyatının çok yüksek olması

Pro Evolution Soccer 2018‘in TL olarak fiyat etiketi biraz can sıkıcı bir seviyede. Günümüzdeki asgari maaş 1,400 TL civarıyken, PES 2018‘in standart sürümünün fiyatı 199 TL, FC Barcelona sürümünün fiyatı ise 249 TL. Günümüz şartlarında her yiğidin harcı olarak göstermemiz mümkün değil ne yazık ki böylesine bir oyunu. %90 indirime girse bile 19 TL veya 25 TL‘ye düşüyor demek oluyor bu, ki %90 indirim büyük bir rüya gibi.

8) FIFA gibi bir alternatifin bulunması

Konami, yıllardır PES serisi konusunda can sıkıcı eserler sunmuş olan bir şirket. En sonunda Pro Evolution Soccer 2018 gibi başarılı bir yapıma imza atmış olmaları, bu durumun hep böyle ilerleyeceği anlamına gelmiyor ne yazık ki. Durum böyle olunca da, PES serisinin en büyük rakibi olan FIFA, bir tık daha öne çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda bize sunulan Pro Evolution Soccer serisi yapımlara göre, FIFA serisi hep daha fazlasını sunmayı başardı.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın