Menü
https://leadergamer.com.tr/2017-duyurulmamis-bethesda-oyunu/

PES 2018

Yapımcı PES Productions
Dağıtımcı Konami
Tür
Çıkış Tarihi 14 Eylül 2017
PES 2018 , Popüler , Pro Evolution Soccer 2018 19 Eylül 2017 21:50

Pro Evolution Soccer 2018 almak için 10 sebep

Pro Evolution Soccer 2018 alma planlarınız varsa, işte size kesinlikle almanız için 10 sebep.


Pro Evolution Soccer 2018, en sonunda bizlerle buluştu. Hem de, görünüşe göre fazlasıyla yeniliği de beraberinde getirdi. Tabii ki, oyunu aldık ve yeni özelliklerine şöyle bir göz gezdirdik. Şimdi de, PES 2018‘i neden almak gerektiği hakkında 10 sebep sunacağız. Bu fikirlerimize katılmayanlar da elbette olacaktır, fakat haklı bulacağınız sebeplerimiz olacağına da eminiz. Ayrıca, eğer olur da haksız bulduğunuz sebeplerimiz olursa, yorumlarda bu sebeplerin hangileri olduğunu ve neden onaylamadığınızı belirtirseniz, seviniriz.

PES 2018 almak için 10 sebep - Neden Pro Evolution Soccer 2018 almalı?

1) Konami ekibinin, geçmişte yapmış oldukları hatadan ders çıkarmış olmaları

Serinin bir önceki oyunu olan Pro Evolution Soccer 2017, bildiğiniz üzere büyük bir hüsranla çıkmış ve birçok PC oyuncusunu derinden üzmüştü. Leş gibi olan optimizasyon, PlayStation 4 ve Xbox One ile karşılaştırılamayan grafik farkı derken, oyunun özellikle PC sürümü berbat bir haldeydi. Özellikle karşısında FIFA 17 gibi bir rakip varken, PES 2017‘nin ne yazık ki hiç şansı olmamıştı. Fakat, Pro Evolution Soccer 2018 ile optimizasyon sorunları namına hiçbir şey kalmamış. Üstüne, özellikle PC sürümünde, tonlarca grafik seçenekleri de mevcut.

2) PES 2018 ile yeni ve tekrar gelen oyun modları

Pro Evolution Soccer 2018‘in beraberinde gelen, oyunu espor alanında bir tık yukarıya çıkaran bir mod olarak tanımlayabileceğimiz 2v2 ve 3v3 modu bulunuyor. Sadece bu kadarla da kalmıyor, çevrim içi oynadığınız bu oyun modunda, seviyeler de atlayabiliyor, arkadaşlarınızla olan bağınızı güçlendirebiliyorsunuz. Daha önceden oyun içerisinde bulunup, sonradan kaldırılan, ama tekrar getirilen Rastgele Seçimli Maç modu da, oyunun oynanabilirliğini birkaç tık yukarıya taşıyor.

3) Pro Evolution Soccer 2018 ile daha da geliştirilmiş olan yapay zeka

Şimdiye kadar, bütün futbol oyunlarındaki yapay zekalar hep çekirdek gibi gelmişse, makalemize konuk olan oyunda bu işlerin değiştiğini belirtebiliriz. Oyunun orta seviyesi bile yeni başlayanlar için fazlasıyla zorken, zorluğu en yükseğe çektiğinizde karşı takım kabusa dönüyor. Özellikle de kullandığınız takım, karşı takıma göre çok daha düşük bir seviyedeyse.

4) Daha detaylı karakterler

Futbol oynarken, en büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi de, kullanmakta olduğumuz futbolcunun, olması gereken futbolcu olduğunu hissedememek olmuştur. Özellikle, bir karakter yaratıp, o karakterin kariyerini oynadığımız oyun modlarında, hayalimizde çizmiş olduğumuz portreye, o karakteri oturtamayınca, içten içe sıkıntılar çekiyorduk. PES 2018 ile gerçekten büyük bir adım atılmış olduğunu söyleyebileceğimiz grafikler ile, kullanmakta olduğumuz karakter, hayallerimizdeki portreye artık çok daha yakın bir yerde.

PES 2018 almak için 10 sebep - Neden Pro Evolution Soccer 2018 almalı?

5) myClub özelliği ve sunduğu oynanış

Kendi kulübünüzü sıfırdan kurduğunuz bu oyun modunda, ciddi anlamda eğlenmek mümkün. İster bilgisayara karşı, ister başka oyunculara karşı karşılaşmalar yapabileceğiniz bu oyun modu içerisinde, hayalinizdeki takımı kurarak, kurmuş olduğunuz takımı geliştiriyorsunuz. Maç yaptıkça puanlar, tecrübeler kazanıyor, seviyeler atlatıyor ve takımınızı, sizi zirveye taşıyacak olan bir canavar haline getiriyorsunuz. Kendi takımınızla sıralamaları mahvetmek veya çok sevdiğiniz takımı daha iyi yerlerde görmek istiyorsanız, kesinlikle denemenizde fayda var.

6) Gerçeğe daha yakın bir futbol tecrübesi

Yani, açıkçasını sorduğunuzda, kesinlikle gerçekle birebir bir futbol tecrübesi sunduğunu söylememiz mümkün değil, fakat serinin önceki oyunlarına göre, oynanış ve gerçekçilik açısından muazzam bir seviye atlanmış olduğunu görebiliyoruz. Eğer gerçekçi bir futbol isteyip etrafta bulamıyorsanız, Pro Evolution Soccer 2018 tam size göre demektir.

7) PC platformu için sunmuş olduğu ekstra ayarlar

PES 2018‘in optimizasyonu zaten harika geldi. Fakat, yine de eğer bilgisayarınız tam grafik ayarlarında sorun çıkarıyorsa, oyun içerisinde sizlere ilaç gibi gelecek bir özellik mevcut. Türkçe çevirisinde bir hataya imza atılmış olduğunu düşündüğümüz İşeyici Ayarları adı altında sunulan özellik, oyunun grafiklerini gerçekten detaylı bir şekilde ayarlayabilmenize yardımcı oluyor. Yani o, grafikleri ayarlamak için oyundan tamamen çıkıp ayarlar ismini taşıyan dosyayı bularak, dosyanın sunmuş olduğu aşırı yüzeysel ayar seçeneklerine elveda diyebilirsiniz.

8) Harika müzikler

Herhangi bir oyunu açtığınızda, müzikler yüzünden genellikle ne oynadığınızı şaşırabiliyorsunuz. Müzik ile oyunun teması uyumsuz olunca, sahnede birbirinden farklı ve itici hareketler sergilenen dans gösterisini izliyor gibi oluyorduk. Kesinlikle belirtebiliriz ki, Konami bu sefer paraya kıymış ve müzikler açısından gerçekten başarılı bir olaya imza atmış.

PES 2018 almak için 10 sebep - Neden Pro Evolution Soccer 2018 almalı?

9) Yenilenmiş grafikler

PES 2018 içerisinde bizleri karşılayan karakterlerin detay kaliteleri bir yana, oyunun bizlere sunmuş olduğu atmosferi yansıtabilen grafikler de en az karakterler kadar önem taşıyor. Pro Evolution Soccer 2018 ile yenilenmiş ve çok daha müthiş bir seviyede olarak tanımlayabileceğimiz grafikler sayesinde, bir futbol oyunun sunması gereken atmosfere fazlasıyla yaklaşabiliyoruz. Tribünler olsun, saha içi detaylar olsun, Konami gerçekten güzel bir iş başarmış atmosfer yansıtması konusunda.

10) FIFA sevmeyenler için muhteşem bir alternatif

FIFA serisi gerçekten güzel, buna hiçbir lafımız yok. Fakat elbette futbol sevmeyen insanlar olduğu gibi, FIFA ve FIFA serisine ait yapımların fiziklerine karşı olan, bir türlü bunlara ısınamamış olan insanlar da mevcuttur. Eğer siz de FIFA serisini sevmeyen biriyseniz, detaylı bir şekilde bakıldığında çok daha farklı fiziklere sahip olan Pro Evolution Soccer 2018, sizlere hitap ediyor olabilir. Değişik fizikler, farklı oynanış tecrübeleri demektir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör